نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمادگی ایران برای پذیرش دانشجوی ژاپنی در رشته‌های ایران شناسی و اسلام شناسی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با سفیر ژاپن و نماینده ارشد جایکا در ایران برگسترش همکاری‌های مشترک علمی و گسترش و تعمیق این همکاری ها تاکید کرد .
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
دکتر سالار آملی در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری های دوستانه بین مردم ایران و ژاپن، همکاری بین دو کشور در زمینه های دانشگاهی و دانشجویی و تبادل تجربیات ، انجام پروژه های مشترک بین دو کشور و همکاری های چند جانبه برای بازسازی نیروهای انسانی در کشور افغانستان را تشریح کرد .

وی در خصوص وضعیت دانشجویی در ایران اظهار داشت: ما در حدود پنج میلیون نفر دانشجوی در حال تحصیل داریم که بیش از نیمی از آنها خانم هستند و این در حالی است که ظرفیت های زیادی در زمینه تحصیل در دانشگاه های ایران برای کشورهای همسایه وجود دارد.

وی همچنین در خصوص برنامه های بورس و پذیرش و اعزام دانشجو بین دو کشور اظهار داشت : ما در تلاش دستیابی به حداکثر بهره وری هستیم و آمادگی داریم در زمینه های ادبیات فارسی و ایران شناسی و اسلام شناسی از کشور ژاپن دانشجو پذیرش کنیم .

در ادامه این دیدار سفیر ژاپن نیز ضمن اظهار خرسندی و اعلام امادگی برای توسعه همکاری های دو و چند جانبه اعلام کرد که برای هماهنگی های هر چه بیشتر مباحث این دیدار را به اطلاع دولت ژاپن می رساند .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم
اساتید وقت کافی برای آموزش دانشجویان پزشکی صرف نمی‌کنند
تغییر نام دانشکده خبر دانشگاه آزاد / راه اندازی «نیوز روم»
دانشجویان خارجی به اردوهای نوروزی می‌روند
عدم افزایش شهریه دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۴/ حذف ۱۰درصد رشته‌ها
سیستم درمان، فشار زیادی به آموزش در دانشگاه های پزشکی وارد می‌کند
افزایش خطاهای پزشکی با کشیک‌های سنگین در بیمارستان های آموزشی
تداوم مسمومیت دانشجویان دانشگاه شیراز

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم