نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمادگی ایران برای پذیرش دانشجوی ژاپنی در رشته‌های ایران شناسی و اسلام شناسی

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با سفیر ژاپن و نماینده ارشد جایکا در ایران برگسترش همکاری‌های مشترک علمی و گسترش و تعمیق این همکاری ها تاکید کرد .
به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا،
دکتر سالار آملی در این دیدار با اشاره به سوابق همکاری های دوستانه بین مردم ایران و ژاپن، همکاری بین دو کشور در زمینه های دانشگاهی و دانشجویی و تبادل تجربیات ، انجام پروژه های مشترک بین دو کشور و همکاری های چند جانبه برای بازسازی نیروهای انسانی در کشور افغانستان را تشریح کرد .

وی در خصوص وضعیت دانشجویی در ایران اظهار داشت: ما در حدود پنج میلیون نفر دانشجوی در حال تحصیل داریم که بیش از نیمی از آنها خانم هستند و این در حالی است که ظرفیت های زیادی در زمینه تحصیل در دانشگاه های ایران برای کشورهای همسایه وجود دارد.

وی همچنین در خصوص برنامه های بورس و پذیرش و اعزام دانشجو بین دو کشور اظهار داشت : ما در تلاش دستیابی به حداکثر بهره وری هستیم و آمادگی داریم در زمینه های ادبیات فارسی و ایران شناسی و اسلام شناسی از کشور ژاپن دانشجو پذیرش کنیم .

در ادامه این دیدار سفیر ژاپن نیز ضمن اظهار خرسندی و اعلام امادگی برای توسعه همکاری های دو و چند جانبه اعلام کرد که برای هماهنگی های هر چه بیشتر مباحث این دیدار را به اطلاع دولت ژاپن می رساند .

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم