www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آمادگی ایران برای اعطای ۱۰ بورس به دانشجویان اندونزیایی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با وزیر آموزش عالی و تحقیقات و تکنولوژی اندونزی دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر فرهادی در این دیدار که در ادامه دیدارهای امروز وزیرعلوم با همتایان عضو کشورهای نم برگزار شد، با بیان اینکه دو کشور اندونزی و ایران قرابت زیادی مخصوصا از نظر مذهبی با یکدیگر دارند، به فعالیت کمیته همکاری علم و فناوری دو کشور اشاره و اظهار امیدواری کرد که دو کشور به جد کار را برای توسعه همکاری های علم وفناوری دنبال کنند.

وی بااشاره به اعطای ۱۵ بورسیه به دانشجویان اندونزیایی در گذشته خبر داد و افزود: کشور ایران آمادگی اعطای ۱۰ بورس به دانشجویان اندونزیایی دارد. همچنین آمادگی خود را در زمینه کمک به تاسیس پارک‌ علم و فناروری در اندونزی اعلام می‌کند.

وی ادامه داد: همچنین کشور ایران در زمینه هوا فضا و دیگر زمینه های علم و فناوری، آمادگی همکاری با کشورهای اندونزی را دارد. سازمان هلال احمر هم زمینه خوبی برای همکاری دو کشور است.

محمد نصیر وزیر آموزش عالی و تحقیقات و تکنولوژی کشور اندونزی نیز با اعلام آمادگی برای همکاری با ایران اظهار کرد: ما در نظر داریم در بخش‌های سلامت و بهداشت، کشاورزی، انرژی‌های تجدیدپذیر، حمل ونقل ، ای سی تی و فناوری های دریایی با ایران همکاری کنیم.

وی با اشاره به بازدید خود از پارک علم و فناوری پردیس در سال‌های گذشته، افزود:‌ ما به دنبال استفاده از دستاوردهای پارک پردیس و همچنین تاسیس نمونه ای مشابه این پارک در کشور اندونزی هستیم. کشور اندونزی کشور وسیعی است و توسعه و تاسیس این پارک‌ها با همکاری ایران برای این کشور مفید است.

محمد نصیر اظهار کرد: ایران تجربه خوبی در زمینه تاسیس پارک دارد و این تجربه را می‌تواند به کشور اندونزی منتقل کند. همچنین این دو کشور می‌توانند در زمینه تحقیقات مشترک فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی، کنفرانس های مشترک علمی و تبادل دانشجو با یکدیگر همکاری کنند.

وزیر آموزش عالی اندونزی با بیان اینکه ایران در زمینه نانوتکنولوژی پیشرفته است، افزود: امیدواریم در این زمینه از شما کمک بگیریم . ما در صدد این هستیم که با همکاری ایران ۱۰۰ پارک علم و فناوری تاسیس کنیم.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها

اين سايت را حمايت مي کنم