نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آماده‌باش دولت کوبا به استادان بازنشسته

دولت کوبا به دانشگاه‌های این کشور اجازه داد تا مجدداً استادان بازنشسته را به سر کار بازگردانند.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دولت کوبا به‌ منظور پاسخگویی به کمبودهای دانشجویان به دانشگاه‌های این کشور اجازه داد تا استادان بازنشسته را مجدداً در همان سمتی که پیش از بازنشستگی در آن مشغول بودند به کار دعوت کنند.

بنابراین تصمیمِ شورای وزیران که در روزنامه رسمی منتشر شده، استادان بازنشسته اجازه می‌یابند تا دوباره به کلاس‌های درس بازگردند و ضمن دریافت حقوق معمول خود، حقوق بازنشستگی نیز دریافت خواهند کرد تا بدین ترتیب استادان دیگر را نیز به بازگشت ترغیب کنند.

دولت کوبا اعلام کرد: امروزه اطمینان از اینکه منابع انسانی و زیرساخت‌های لازم برای بهبود کیفیت آموزش عالی مورد نیاز است، اهمیت زیادی پیدا کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از فاکس‌نیوز، این تصمیمات در سایر سطوح آموزشی در کوبا نیز اجرا شده است. به‌ عنوان مثال در سال ۲۰۰۸ میلادی «رائول کاسترو»، رئیس‌جمهور کوبا معلمان بازنشسته را ملزم کرد تا به کار خود ادامه دهند ضمن اینکه به آن‌ها وعده داد این کار هیچ خللی در حقوق و سایر مزایای بازنشستگی آن‌ها ایجاد نکند.

اما درباره دانشگاه‌های کوبا، تصمیم دولت این است که منابع انسانی و زیرساخت‌های مورد نیاز برای بهبود کیفیت آموزش عالی تأمین شود.

بنابر اعلام رسانه‌های رسمی کوبا در حال حاضر ۶۷ مؤسسه دانشگاهی و ۳۵ هزار استاد دانشگاه و محقق در این کشور مشغول به کار هستند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم