نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آفتی که در دانشگاه‌های آفریقای جنوبی قربانی می‌گیرد

آمار نشان می‌دهد با وجود وقوع موارد متعدد خشونت‌های جنسی و تجاوز در دانشگاه‌های آفریقای جنوبی، تعداد بسیار اندکی از آنها به پلیس گزارش می‌شوند.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، طی سه سال گذشته در ۱۵ دانشگاه آفریقای جنوبی ۲۴۷ مورد تجاوز، خشونت جنسی و خشونت از سوی آشنایان رخ داده که تنها دو مورد به پلیس گزارش شده است. در این بین ۶۰ پرونده منتهی به اخذ جریمه از فرد متخلف در دانشگاه‌ها شده است. این گزارش در پاسخ به سوال «بلیندا بزولی»، بازپرس قضایی آموزش عالی از «بلیدا نزیمانده»، وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی در صحن پارلمان قرائت شد. بنابر این گزارش از ۳۰ مورد تجاوز گزارش شده در دانشگاه‌ها تنها هشت مورد به نتیجه رسیده‌اند. از ۶۸ مورد خشونت جنسی ۳۸ پرونده پیش رفته و از ۱۴۹ مورد خشونت جنسی خویشاوندی و آشنایی علیه دانشجویان تنها ۱۸ مورد از سوی دانشگاه‌ها پیگیری و منتهی به نتیجه شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از IOL، دانشگاه‌های «فورت هیر»، «ویتز» و «اشتلنباخ» بالاترین گزارش‌های مربوط به تجاوز جنسی را طی سه سال اخیر به خود اختصاص داده‌اند. در دانشگاه «فورت هیر»، طی سه سال گذشته ۷۰ مورد تجاوز از سوی آشنایان گزارش شده که در هیچیک از آنها اقدامی چه از سوی دانشگاه و چه از سوی نهادهای خارج از دانشگاه صورت نگرفته است.

بوزولی می‌گوید: به نظر می‌رسد دانشگاه‌ها در تعقیب و رسیدگی به خشونت‌های جنسی از طریق اقدامات انضباطی ناتوان هستند.

وی افزود: این موارد به احتمال زیاد به طور کامل نشان دهنده شدت وخیم خشونت‌های جنسی در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های آفریقای جنوبی نیستند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم