نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز پذیرش دانشجویان خارجی در واحد بین‌الملل علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پذیرش دانشجویان خارجی در واحد بین‌الملل دانشکده پزشکی شیراز آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکترمحمدهادی ایمانیه یکشنبه ۱۹ بهمن در یک کنفرانس خبری گفت: به هیئت امنا قول داده‌ام که در قدم اول ۲۰۰ دانشجوی خارجی را از کشورهای همسایه ایران در واحد بین‌الملل دانشگاه پزشکی جذب کنم که در اولین مرحله ۴۰ دانشجو از عراق جذب شده‌اند.

وی گفت: با توجه به راه‌اندازی پردیس این دانشگاه در شهر صدرا، دانشجویان علوم پایه و فیزیوپاتو از کیش به صدرا منتقل می‌شوند و دانشجویان عراقی ترم اول را در واحد کیش مستقر و مشغول به تحصیل خواهند شد.

ایمانیه با بیان اینکه از ترم ۲ دانشجویان خارجی نیز به پردیس صدرا منتقل می‌شوند، گفت: امیدواریم که دانشجویانی را از ۱۵ کشور همسایه ایران جذب کنیم به‌طوریکه طی ۵ سال تعداد دانشجویان خارجی این واحد دانشگاهی را به ۴ هزار نفر برسانیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد: امکان پذیرش دانشجو در تمام رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و ۳۰ رشته دستیاری و ۲۵ رشته فلوشیپ و فوق تخصص، وجود دارد و در تلاش هستیم ph.D را نیز در شیراز راه‌اندازی کنیم.

ایمانیه با تاکید بر اینکه پذیرش دانشجو همچنان براساس رتبه‌های کسب شده در کنکور سراسری انجام می‌شود، گفت: ما نه‌تنها از ظرفیت دانشکده پزشکی شیراز کم نکرده‌ایم بلکه به این ظرفیت هم اضافه کرده‌ایم و اینگونه نیست که با کاهش ظرفیت، زمینه جذب متقاضیان را در واحد بین‌الملل فراهم کرده باشیم.

او با قبول اینکه واحد بین‌الملل در ابتدای راه‌اندازی دانشجویان را بدون کنکور جذب کرد، گفت: جز همان یک دوره در تمام دوره‌ها جذب دانشجو از میان شرکت کنندگان کنکور سراسری بوده است.

ایمانیه خاطرنشان کرد: رتبه‌های دانشجویان جذب شده در واحد بین‌الملل حداکثر ۴ رقمی است و به‌هیچ عنوان جذب دانشجو براساس شاخص‌های مادی ملاک نبوده و اینگونه نیست که به‌واسطه پرداخت شهریه، هر فردی امکان تحصیل در این دانشگاه را داشته باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: تمام امکانات تامین شده برای واحد بین‌الملل از محل شهریه‌های دریافتی از دانشجویان بوده است.

ایمانیه همچنین تصریح کرد: ادعا و اثبات می‌کنم که بهترین کلینیک‌های ویژه پزشکی کشور در شیراز استقرار و فعالیت دارد، کیلنیک‌هایی که نظیر آنها حتی در تهران هم دیده نمی‌شود.

وی گفت: در کیلنیک‌های ویژه این دانشگاه، ۲۰۰ عضو هیئت علمی بیماران را ویزیت می‌کنند و به‌همین دلیل میزان متقاضیان بسیار زیاد است.

ایمانیه گفت: مسئولان وزارت بهداشت قول داده‌اند که برای راه‌اندازی درمانگاه تخصصی حضرت شاهچراغ(ع) تا قبل از هفته دولت سال ۹۴، مساعدت کنند و از طرفی تلاش خواهیم کرد با بهسازی و تعمیر درمانگاه نادرکاظمی طی ۴ تا ۵ ماه آتی و ایجاد درمانگاه تخصصی بانوان حضرت خدیجه(س)، که عمدتا در جنوب و شرق شیراز قرار دارند، خدمات مطلوب‌تری را به شهروندان ارائه دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین گفت: به‌دنبال راه‌اندازی ۵ کلینیک تخصصی در شهرستان‌های کازرون، مرودشت، فیروزآباد، داراب و آباده هستیم تا خدمات تخصصی و فوق تخصصی را توسط متخصصان در رشته‌های مختلف به شهروندان ساکن شهرستان‌های مورد نظر ارائه دهیم.

ایمانیه گفت: امیدواریم با توجه به کمک وزارت بهداشت، بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی استهبان را تا هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری برسانیم و همچنین طی ۲ ماه آینده عملیات اجرایی بیمارستان ۱۶۰ تخت‌خوابی نی‌ریز را نیز شروع کنیم.

استخدام ۴۰۰ پرستار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در ایام‌الله دهه فجر امسال ۱۹۷ پروژه در بخش سلامت استان فارس به بهره‌برداری رسیده است یا طی روزهای آتی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا، دکترمحمدهادی ایمانیه همچنین در حاشیه افتتاح طرح توسعه بخش‌های مراقبت ویژه نوزدان بیمارستان نمازی شیراز، در جمع خبرنگاران گفت: در این ایام فرخنده، ۱۱۴ خانه بهداشت، که اعتبار هزینه شده برای هر یک ۸۰ میلیون تومان بوده است، به بهره‌برداری رسید.

وی با بیان اینکه هم‌اینک فارس تعداد یک هزار و ۲۵۰ خانه بهداشت دارد، گفت: با افتتاح این تعداد خانه بهداشت به حمدالله نیاز استان فارس مرتفع شده است.

ایمانیه افتتاح بیش از ۱۰ پایگاه اورژانس در شهرستان های استان را از دیگر طرح‌های مورد نظر اعلام و اضافه کرد: تعدادی خانه پزشک و خانه سرایدار نیز در درمانگاه‌های سطح استان احداث شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی همچنین افتتاح پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یکی از طرح‌های مهم به بهره‌برداری رسیده در این ایام اعلام و خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از سه اتاق عمل و بخش پوست بیمارستان شهید فقیهی و بهره‌براری از بخش CCU، مرکز معین سلامت و سالن کنفرانس بیمارستان شهرستان خرامه نیز از جمله طرح‌های مورد نظر بوده است.

ایمانیه گفت: با توجه به کمبود شدید تخت و تجهیزات بخش‌های مراقبت ویژه نوزادان، امروز طرح‌های توسعه این بخش‌ها در بیمارستان نمازی افتتاح شد.

ایمانیه گفت: در این راستا تعداد تخت‌های NICU نوزادان به ۴۷ تخت و DICU به ۲۰ تخت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه پیش از این به‌دلیل کمبود تخت‌های بیمارستانی امکان پذیرش برخی بیماران وجود نداشت، از افتتاح سلف‌ سرویس ویژه پرسنل در بیمارستان نمازی خبرداد و گفت: برای سه طرحی که امروز به بهره‌برداری رسید بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

ایمانیه خاطر نشان کرد: یکی از شاخص‌های مهم بهداشت جهانی برای سنجش میزان توسعه‌یافتگی، میزان مرگ و میر نوزادان است که به‌حمدالله در سال‌های پس از انقلاب شاهد بهبود این شاخص در کشور بوده‌ایم بطوریکه هم‌اینک در مقایسه با متوسط جهانی وضعیت بهتری در کشور وجود دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه در بحث ارائه خدمات تخصصی پرستاران از جمله عوامل بسیار مهم و تاثیرگذار محسوب می‌شوند، گفت: این دانشگاه مجوز به‌کارگیری ۹۰۰ پرستار را دریافت کرد که تنها ۵۰۰ پرستار تاکنون جذب شده‌اند لذا هنوز ظرفیت برای جذب ۴۰۰ پرستار وجود دارد.

ایمانیه همچنین گفت: اعتبارات هزینه شده برای راه‌اندازی و افتتاح ۱۹۷ طرح اعلام شده بیش از ۶۱ میلیارد تومان بوده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
پردیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه ساخته می‌شود

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم