نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز پخش رسمی نخستین تلویزیون دانشجویی کشور در شهرضا

دبیر کل مجموعه دانشجویی “اتفاق” دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا گفت: پخش رسمی نخستین تلویزیون دانشجویی کشور پس از یک دوره پخش آزمایشی، از آذر ماه امسال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا آغاز خواهد شد.

احسان طاهری حاجی وند در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در شهرضا، اظهار کرد: در این دوره، تامین برنامه‌های تلویزیون دانشجویی به جای اتکا به افراد، به گروه‌های برنامه‌سازی که متشکل از جمعی از دانشجویان فعال و توانمند دانشگاه است واگذار خواهد شد.

وی تصریح کرد: برنامه‌های “روی خط ما”، “حاشیه”، “یک هوای خوب”، “امروز روز دیگری است”، “خبر” و “ایستگاه اندیشه” از مهم‌ترین برنامه‌های تولیدی تلویزیون دانشجویی “اتفاق” است که از سال جدید در این رسانه دانشجویی پخش می‌شود.

دبیرکل مجموعه دانشجویی اتفاق دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا اضافه کرد: بخشی از برنامه‌های این تلویزیون در قالب برنامه‌های کارشناس محور در استودیوی مجازی که دکور آن از صنعت کروماکی یا پرده‌های رنگی تشکیل شده و به وسیله دو دوربین اصلی و یک دوربین پشت صحنه ضبط شده و بخش دیگری از برنامه‌ها نیز در فضاهای سبز دانشگاه از جمله آلاچیق‌ها تهیه می‌شود.

طاهری حاجی وند گفت: با مذاکراتی که با مسئول بوفه دانشجویی دانشگاه انجام شده، از مدتی پیش بوفه دانشجویی دانشگاه به کافه رسانه اتفاق تغییر نام داده و مخاطبان و همراهان تلویزیون دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا برنامه‌های این تلویزیون دانشجویی را هر روز از ساعت ۱۲ لغایت ۱۳ از کافه رسانه اتفاق یا همان بوفه دانشجویی سابق تماشا می‌کنند.

وی در خصوص دیگر جزئیات نحوه پخش این برنامه‌ها اظهار کرد: با نصب دو دستگاه تلویزیون صفحه بزرگ LCD در قسمت خواهران و برادران کافه رسانه اتفاق برنامه‌ها پس از طی مراحل تولید محتوا، ضبط، تدوین، بازبینی و تنظیم نهایی، مطابق با جدول پخش تعیین شده، در معرض نمایش عموم گذاشته می‌شوند.

دبیرکل مجموعه دانشجویی اتفاق دانشگاه آزاد اسلامی شهرضا با بیان اینکه یکی از مشکلات پیش روی دانشجویان برای فعالیت در این تلویزیون دانشجویی محدودیت زمانی آنان است، تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های انجام شده به منظور تسهیل شرایط فعالیت دانشجویان در تلویزیون دانشجویی اتفاق تصمیم بر آن شد تا گروه‌های برنامه‌ساز در سال جاری با نسبت ۴۰درصد برنامه تولیدی و ۶۰ درصد برنامه دریافتی اقدام به تولید و تامین برنامه کنند.

طاهری حاجی وند گفت: این نخستین تلویزیون دانشجویی کشور، پس از چاپ نخستین شماره نشریه دانشجویی اتفاق در سال ۱۳۹۰ و نیز پخش رادیو دانشجویی اتفاق در سال ۱۳۹۱ راه اندازی شده است.

وی هدف از راه اندازی این تلویزیون دانشجویی را تامین برنامه‌های فرهنگی مختلف برای ذائقه‌های مخاطبینی دانست که علاقه‌ای به خواندن نشریه‌های دانشجویی و یا شنیدن برنامه‌های رادیویی دانشجویی اتفاق ندارند و علاقه‌مند به تماشای برنامه‌های تصویری هستند.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم