نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز فاز اول بهسازی اینترنت خوابگاه های دانشگاه تهران

دبیرشورای صنفی کوی دانشگاه تهران از تأمین تجهیزات جدید برای پوشش کامل اینترنت خوابگاه ها خبرداد و گفت: تغییرات قوانین و مقررات مهمانی، انضباطی به حالت قبل بازگشت.

یوسف رفیعی دبیر شورای صنفی کوی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ با اعلام این خبر افزود: پیرو پیگیری های جدی معاونت دانشجویی ،‌قرارداد بهسازی اینترنت خوابگاه های دانشگاه با یک پیمانکار، سه ماه پیش منعقدشد و فاز اول اجرای این طرح که تعویض قطعات و نصب آن برای تجهیز اینترنت خوابگاه ها بود به زودی آغاز می شود.

رفیعی با اشاره به تجمع هفته گذشته دانشجویان ساکن کوی گفت: افزایش اجاره بهای دانشجویان سنواتی و افزایش قیمت غذای این دانشجویان ازجمله مسائل مورد اعتراض دانشجویان بود.

وی درهمین زمینه تصریح کرد: از دو سه سال گذشته قانونی مبنی برافزایش قیمت غذای دانشجویان سنواتی بر اساس تعداد سنوات آنها تصویب شد اما در ترم گذشته قیمت غذای دانشجویان سنواتی با پیگیری های شورای صنفی کاهش پیداکرد درحالی که درترم جاری ادامه پیدانکرد و این امر موجب اعتراض دانشجویان شد.

دبیر شورای صنفی کوی دانشگاه تهران ادامه داد: شورای صنفی با اداره کل تغذیه دانشگاه این درخواست را مطرح کرد که قیمت غذای دانشجویان سنواتی با دیگر دانشجویان همسان شود اما اداره کل تغذیه این درخواست را مطرح نکرد.

وی یکی دیگر از موارد مورداعتراض دانشجویان را افزایش اجاره بها دانست و درهمین خصوص گفت: اجاره بهای دانشجویان سنواتی هم از دیگر دانشجویان بیشتر است اما طبق رایزنی هایی که شورای صنفی با صندوق رفاه وزارت علوم داشته ۱۰ درصد دانشجویان سنواتی ترم گذشته به عنوان بدهکار به این صندوق معرفی شدند تا بعد از فارغ التحصیلی این بدهی را پرداخت کنند اما این امکان برای دانشجویان سنواتی ترم جاری محقق نشد.

رفیعی با اشاره به اینکه ازجمله دیگر راهکارهای حل این مشکلات عدم ثبت نام دانشجو در در سیستم صندوق رفاه وزارت علوم است تا دانشجوی ساکن خوابگاه که توان پرداخت این اجاره بها را ندارد downloadکمتری را مستقیم به حساب دانشگاه واریز کند.

وی با تأکید براینکه تمام موارد اعتراضی دانشجویان راه حل دارد، گفت: پیرو تجمع دانشجویان کوی قراربود مدیرکل روابط عمومی دانشگاه تهران امروز باحضور درجمع دانشجویان به عنوان نماینده نتیجه پیگیری های موارد اعتراضی را به اطلاع آنها برساند که این نشست به دلیل اینکه موارد اعتراضی به پیگیری های بیشتری نیازدارد، به چهارشنبه موکول شد.

دبیرشورای صنفی کوی دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهارکرد: قوانین و مقررات خوابگاه های دانشجویان در حوزهای انضباطی حدود یک ماه پیش تغییر کرد.

وی ادامه داد: دراین آیین نامه محدودیت تردد در بازه زمانی ساعت ۱۱ شب تا ۶ صبح برای رفت و آمد دانشجویان پسر درنظر گرفته شده بود ضمن اینکه برای اولین بار در ترم جاری این قوانین و مقررات قبل از ثبت نام دانشجویان باید این آیین نامه را تأیید می کردند که بعد از تجمع و اعتراض به این موارد،‌ تمامی تغییرات اعمال شده در آیین نامه حذف شد.

رفیعی با اشاره به اینکه قوانین و آیین نامه حوزه مهمانی هم تغییر کرد، افزود: تعداد روزهای مهمانی برای برخی مقاطع تحصیلی کاهش یافت و قیمت مهمانی از ۳۰۰۰ به ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته بود که بعداز برگزاری تجمع شرایط به حالت قبل بازگشت.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم