نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز عملیات ساخت نیم ضریح تل زینبیه در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

طی مراسمی با حضور هیئت رئیسه دانشگاه هنر اسلامی تبریز و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی ، کارگاه ساخت ضریح مقدس تل زینبیه در پردیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز افتتاح شد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، دراین مراسم دکتر محمد علی کی نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریزبا بیان مظلومیت اهل بیت(ع)، به عشق و وفاداری ایرانیان به ائمه اطهار اشاره کرد و گفت: امیدواریم همکاران دست اندرکار این طرح با آمیختن هنر اسلامی به حب زینب کبری (س) و انس و ارادت به این خاندان اثری بدیع و جاودانه به مسلمانان جهان و بارگاه متبرکه ایشان هدیه نمایند.

وی با اشاره به اینکه طراحی و ساخت ضریح تل زینبیه که فاز مطالعاتی آن از بهمن ماه ۱۳۹۲ آغاز شده است حدود یکسال به طول خواهد انجامید، افزود: ساخت کامل این ضریح طی تفاهم نامه ای توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی به دانشگاه هنر اسلامی تبریز واگذار شده و در نوع خود تجربه‌ای جدید می باشد، چرا که برای اولین بار در کشور یک دانشگاه متولی ساخت ضریح اماکن متبرکه می‌شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به عملیات و نحوه ساخت آن گفت: جنس این نیم ضریح نقره، طلا و چوب ساج پیش بینی شده است و در ساخت آن از فنون مختلف قلمزنی، مینای روی فلز، خاتم کاری ، منبت روی چوب و تمامی فنونی که در رشته‌های مختلف هنر اسلامی تدریس می‌شوند استفاده خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم