نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد

مسئول پیگیری احداث ساختمان دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد از آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه لرستان، عزیزی در جمع خبرنگاران در این باره، افزود: دو سال پیش زمین مورد نیاز جهت احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد در پردیس دانشگاهی آیت‎الله کمالوند تامین شده بود؛ اما به دلیل نبود اعتبارعملیات احداث بنای این دانشکده بدون هیچ‎گونه ساخت و سازی رها شد که خوشبختانه با مساعدت‎های استاندار و تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد آغاز شد.

وی اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز جهت احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد سه میلیارد تومان است که استانداری لرستان در حال حاضر ۷۵۰ تومان اعتبار را به این پروژه اختصاص داده است که تاکنون بخشی از آن تخصیص یافته است.

مسئول پیگیری احداث ساختمان دانشکده علوم قرآنی با اشاره به واگذاری هشت هکتار زمین جهت احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد، تصریح کرد: ساختمان آموزش این دانشکده در سه طبقه و با زیربنای ۲۸۰۰ متر مربع که دارای شش کلاس درس، شش اتاق اساتید، کتابخانه، سلف سرویس و فضای مورد نیاز جهت فعالیت کانون قرآن و عترت است، احداث می‎شود.

عزیزی بر ضرورت تسریع در تامین اعتبار مورد نیاز دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر مقدمات اجرای این پروژه از قبیل نقشه‎برداری، تهیه نقشه‎های توپوگرافی، انجام آزمایشات ژئوتکنیک و زمین‎شناسی، تهیه نقشه‎های معماری و اجرای پروژه و تامین آب و برق آن انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیگیر بهره‎گیری از توان مالی خیرین در راستای تامین اعتبار مورد نیاز جهت احداث این دانشکده هستیم، گفت: امیدواریم که با حمایت استاندار لرستان، معاون برنامه‎ریزی استانداری و پشتیبانی‎های نماینده ولی‎فقیه در لرستان بنای دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد ظرف ۱٫۵ سال آینده به بهره‎برداری برسد.

دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد فاقد فضای آموزشی مستقل است

رئیس دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد نیز در مراسم آغاز عملیات احداث ساختمان دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد، گفت: دانشکده علوم قرآنی خرم آباد یکی از دانشکده هایی است که فاقد فضای آموزشی مستقل است و به همین دلیل خیلی در عذاب هستیم.

حجت الاسلام عشریه افزود: مکان فعلی دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد متعلق به آموزش و پرورش است که این اداره کل هم در مضیقه کمبود فضا هستند به همین دلیل مدام پیام می‎دهند که ساختمان فعلی را به آنها تحویل دهیم.

وی اظهار کرد: روند کند احداث بنای دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد در استانی که مردم آن دارای فرهنگ و قدمت هستند قابل قبول نیست.

رئیس دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد تصریح کرد: تقریبا تمام دانشکده‎های علوم قرآنی کشور دارای ساختمان مناسب هستند و کمتر دانشکده‎ای است که هنوز صاحب فضای صاحب فضای مستقل نشده است.

حجت الاسلام عشریه اضافه کرد: زمین مورد نیاز دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد چند سال پیش تامین شده بود، اما ساخت آن از امروز شروع می‎شود که انتظار داریم استانداری لرستان برای تسریع در اجرای این پروژه حمایت‎های لازم را انجام دهد.

وی گفت: در کشورهای اسلامی غیرشیعه هزینه‎های زیادی برای قرآن اختصاص می‎یابد؛ اما در کشور ما و به‎ویژه در استان لرستان که چهره‎های معنوی فراوانی را دارد اعتبارات قرآنی بالایی تخصیص نمی‎یابد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد
اعزام کاروان دانشگاهیان به عتبات عالیات تا ۲۰ فروردین
اعتراض جمعی از دانشجویان داروسازی به برخی تحولات در این رشته
کمبود نیروی متخصص پرستاری، از مشکلات دانشجویان علوم پزشکی تهران
ثبت نام متقاضیان ادامه تحصیل کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم