نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز عملیات اجرایی زائرسرای محبان امیرالمومنین ویژه دانشگاهیان

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مشهد را استثنایی‌ترین فرصت فرهنگی در سطح کشور دانست.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدیان در مراسم آغاز عملیات اجرایی زائرسرای محبان امیرالمومنین ویژه دانشگاهیان که در هتل معرفت مشهد برگزار شد، با بیان اینکه اگر کسی مشهد را استثنایی‌ترین فرصت فرهنگی نداند مطمئنا اجحاف کرده است، گفت: در بین فعالیت‌های فرهنگی متنوعی که وجود دارد هیچ کدام تا به این اندازه تاثیرگذارتر از این مجموعه و شهر نبوده است.

وی با بیان اینکه ما سعی داریم وسیله‌ای باشیم تا اساتید و دانشجویان در معرض این تابش آسمانی قرار گیرند و فاصله ها را کم کنیم، افزود: در سال بیش از چندصد هزار دانشجو از سراسر کشور به مشهد می‌آیند و هیچ یک از برنامه‌های فرهنگی ما این چنین گستردگی ندارند.

محمدیان ادامه داد: همچنین در جشن ازدواج دانشجویی که در جوار حرم مطهر رضوی صورت می‌گیرد چندین هزار دانشجو شروع زندگی خود را به این شکل آغاز می‌کنند و می‌بینیم که با نگرانی‌هایی که در خصوص طلاق در کشور مطرح است، طلاق در ازدواج دانشجویی حدود دو درصد است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: گرچه یک مورد طلاق هم خوب نیست اما می‌بینیم که کسب معنویت و نورانیت از حرم رضوی چقدر می‌تواند در این امر موثر واقع شود و ازدواج‌ها را محکم‌تر کند.

وی با بیان اینکه ایستادگی مردم در این دوره از زمان در مقابل مشکلات بی‌سابقه بوده است، تصریح کرد: می‌خواهیم آغاز زندگی هر جوانی از مشهد باشد که ظرفیت برای اجرای این عمل هم موجود است؛ باید تجملات سنگین جشن‌های ازدواج را کم کنیم و این نورانیت و معنویت را به زوج ها در ابتدای زندگی تقدیم کنیم.

محمدیان با بیان اینکه این زائرسرای امیرالمومنین که امروز مراحل اجرایش آغاز شده است مختص اساتید دانشگاهیان در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: می‌خواهیم تا زائرسرای ارزان‌قیمت دیگری نیز برای دانشجویان سراسر کشور تعریف و مجموعه‌ای دیگر نیز احداث شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم