نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز طراحی سوالات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با حضور معاون وزیر بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: معاونت آموزشی به دنبال آن هستیم که در کنار بحث ارتقای کیفی برآوردی از نیروهای خدمات سلامت داشته باشیم چرا که هنوز اطلاع دقیقی از میزان نیاز نیروی خدماتی نداریم.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر امیرحسین ضیائی در جمع اعضای هیئت ممتحنه سی‌امین دوره آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی گفت: برای رسیدن به اهداف چشم انداز ۲۰ ساله و اسناد بالادستی به دنبال شناسایی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی مورد نیاز هستیم.

وی با بیان اینکه نظام سلامت در سالهای گذشته توسعه‌ای قارچ گونه و بی برنامه داشته است، گفت: قصد نداریم روند توسعه را متوقف کنیم اما این کار باید در عمق باشد و بر اساس برنامه و هدفمند صورت بگیرد.

وی با توصیه به اعضای هیئت ممتحنه آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی گفت: همانگونه که در آزمون‌های دیگر مسائل اخلاقی رعایت شده و می‌شود امیدواریم در این آزمون نیز این مسئله رعایت شود. هر عملی که صورت می‌گیرد باید پیوست اخلاقی داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه از چیزی که نمی‌دانیم نباید آزمون بگیریم گفت: توصیه می‌شود اعضای ممتحنه تفاوتی میان آزمون دهندگان قائل نشوند تا آزمون دهندگان احساس عدالت کنند و همه شرکت کنندگان را در اختیار خود بدانند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد:‌ در طراحی سوالات و برگزاری آزمون باید استانداردهای بین المللی نیز توجه کنیم.

در ادامه این مراسم دکتر یعقوبی دبیر اجرایی آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی با تاکید بر اینکه یک استاد خوب همیشه خود را از موضع تهمت کنار می‌کشد گفت: امسال فرزند وزیر بهداشت نیز در آزمون دستیاری شرکت کرده بود. به واسطه این ارتباط فامیلی، دکتر هاشمی حتی از سامانه آزمون دستیاری نیز بازدید نکرد، کاری که هر ساله توسط تمام وزرای بهداشت صورت می‌گرفت.

وی با بیان اینکه هیئت هفت نفره نظارت بر امتحانات نیز در هیئت ممتحنه عضو نیستند، گفت: البته آنها از لحاظ قانونی می‌توانستند عضو هیئت‌های ممتحنه نیز باشند اما برای نظارت بیشتر بر آزمون خود را از این مسئله محروم کردند.

یعقوبی با توصیه به اعضای ممتحنه آزمون تخصصی دندانپزشکی گفت: زمانی که استادی در یک حوزه ملی قرار می‌گیرد، نگاهش نسبت به دانشگاه خود و دانشجویانش فراتر می‌رود. توصیه می‌کنیم در طول این یک هفته اساتید هیچگونه تماسی با دانشجویان خود نداشته باشند و این را به عنوان یک ارزش تلقی کنند.

به گزارش ایسنا از هشت صبح امروز طراحی سوالات سی‌امین دوره آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی آغاز و تا هشت شب نیز ادامه خواهد داشت. آزمون تخصصی دندانپزشکی روز دوشنبه با حضور ۴۳۴ داوطلب برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم