نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز ثبت نام عتبات عالیات / ثبت‌نام عمره دانشگاهیان از ۲۷ مهر

رئیس ستاد عمره عتبات عالیات دانشگاهیان با اعلام اینکه ثبت نام عمره دانشگاهیان از یکشنبه ۲۷ مهرماه آغاز و تا دهم آبان ماه ادامه خواهد داشت، گفت: ثبت نام دانشجویان جهت اعزام به عتبات عالیات نیز از بیستم مهرماه آغاز شده و تا ۲۷ مهرماه ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام فقیهی در نشست خبری عمره دانشگاهیان با ارائه گزارشی از اعزام دانشجویان در دوره گذشته گفت: سال گذشته ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر در سه گروه اساتید، دانشجویان مجرد و دانشجویان متاهل به حج عمره اعزام شدند که بیشترین سهمیه متعلق به دانشجویان متاهل بود.

وی با بیان اینکه رسالت ستاد حج عمره دانشگاهیان برنامه‌های فرهنگی است، گفت: برنامه‌هایی برای قبل، حین و بعد از سفر دانشجویان و اساتید طراحی شده بود. همچنین بسته‌های فرهنگی نیز از طریق اداره پست به درب منزل دانشجویان ارسال شد.

وی با اشاره به نظرسنجی انجام شده در زمینه ارسال بسته‌های فرهنگی گفت: ۷۹٫۸ درصد از دانشجویان اعلام کردند که بسته‌های فرهنگی را دریافت کردند. این بیشترین آمار در سالهای اخیر است که بسته‌های فرهنگی به دست دانشجویان رسیده است.

وی با بیان اینکه اکثر دانشجویان حاصل این سفر را توبه و استغفار اعلام کرده‌اند گفت: امسال نیز طبق روال سال گذشته برنامه‌های فرهنگی طراحی شده و بسته‌های فرهنگی ارسال می‌شود.

سهمیه حج عمره دانشگاهیان همچون سال گذشته ۱۷۵۰۰ نفر است

حجت الاسلام فقیهی با بیان اینکه در عمره امسال با تلاش و همکاری بعثه مقام معظم رهبری سهمیه حج عمره دانشگاهیان همچون سال گذشته ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر است که از این تعداد ۱۵ هزار سهمیه در اختیار دانشجویان و ۲۵۰۰ سهمیه در اختیار اساتید قرار خواهد گرفت.

وی با اعلام اینکه ثبت نام از روز شنبه ۲۷ مهرماه آغاز و تا دهم آبان ماه ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: پس از تاسوعا و عاشورا قرعه کشی انجام خواهد شد.

رئیس ستاد عمره دانشگاهیان با اشاره به آموزش‌های مجازی که از امسال عملیاتی می‌شود، ‌گفت: تمامی افرادی که اسامی آنها قطعی یا به عنوان ذخیره اعلام می‌شود، باید آموزش‌های مجازی را بگذرانند و پس از آزمون انجام شده به سفر حج اعزام شوند.

وی با اشاره به افرادی که واجد شرایط ثبت نام هستند گفت: اساتید، دانشجویان پسر مجرد و دانشجویان متاهل واجد شرایط ثبت نام هستند.

به گفته وی، دانشجویانی که در طول دوران مقاطع تحصیلی مختلف یک بار از سهمیه خود استفاده کرده‌اند دیگر واجد شرایط برای ثبت نام نیستند. همچنین افرادی که در دوران مجردی خود از سهمیه خود استفاده کرده‌اند در دوران تاهل واجد شرایط نیستند.

رئیس ستاد عمره دانشگاهیان با اشاره به اینکه اولویت با دانشجویان متاهل به ویژه افرادی که اخیرا ازدواج کرده‌اند، گفت: در سال گذشته بیش از ۳۱۵ زوج مراسم عقد خود را در مکه یا مدینه برگزار کردند.

فقیهی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار تفاهم نامه‌ای با بانک تجارت در زمینه حج عمره دانشجویی منعقد شده است، گفت: مطابق این تفاهم نامه ثبت نام دانشگاهیان از طریق بانک تجارت انجام خواهد شد. همچنین این بانک به هر دانشجو و همراه خود یک میلیون تومان وام اعطا می‌کند.

رئیس ستاد حج عمره دانشگاهیان در پاسخ به این سوال که هزینه حج عمره دانشجویی به چه میزان است گفت: downloadنهایی و زمان اعزام هنوز مشخص نشده و پیشنهاداتی به سازمان حج و زیارت داده شده است اما تصمیم نهایی با این سازمان است.

وی افزود: اما قاعدتا بخشی از اعزام در فروردین و اردیبهشت ماه صورت خواهد گرفت و در تلاش هستیم تا بخشی نیز در بهمن و اسفندماه انجام شود.

تنها راه حل اعزام دختران مجرد، ازدواج است

فقیهی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه چه برنامه‌ای برای اعزام دانشجویان دختر مجرد به حج عمره دارید، اظهار کرد: تنها راه حل این است که دختران ازدواج کنند. به دلیل مشکلاتی که درعربستان وجود دارد راه حل دیگری وجود ندارد و اگر بخواهیم دانشجویان دختر مجرد را با همراه محرم اعزام کنیم کاروان از حالت دانشجویی خارج می شود.

رئیس ستاد حج عمره دانشگاهیان با اعلام اینکه ثبت نام دانشگاهیان برای اعزام به عتبات عالیات از بیستم مهرماه آغاز شده و تا ۲۷ مهرماه ادامه خواهد داشت، گفت:‌ اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از هشتم آبان ماه تا ۳۰ آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۴ کاروان برای اعزام به عتبات عالیات در نظر گرفته شده است گفت: ا کثر کاروان‌ها از طریق هوایی اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به افراد واجد شرایط جهت ثبت نام عتبات عالیات گفت: اساتید، دانشجویان مجرد و دختران مجرد همراه با یک محرم و دانشجویان متاهل به همراه فرزندانشان می‌توانند اقدام به ثبت نام کنند.

فقیهی با اعلام اینکه تاکنون ۱۶۲۰ نفر در سامانه ثبت نام کرده‌اند گفت: یکشنبه هفته آینده قرعه کشی جهت اعزام دانشگاهیان انجام خواهد شد.

فقیهی با اعلام اینکه سهمیه عتبات عالیات ۴۲۰۰ نفر در نظر گرفته شده است گفت: هزینه اعزام به عتبات عالیات با توجه به مسیر از طریق مسیر زمینی ۹۰۰ تومان و از طریق مسیر هوایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای هفت روز خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای افزایش سهمیه حج عمره نیز اظهار کرد: درخواست‌هایی از سوی ستاد به سازمان حج و زیارت اعلام شد اما از آنجایی که شش میلیون نفر از مردم در نوبت هستند، قطعا سهمیه‌ها به کسانی که از قبل ثبت نام کرده‌اند اختصاص پیدا خواهد کرد اما لازم به ذکر است که بیشترین سهمیه خارج از نوبت مربوط به سهمیه حج عمره دانشگاهیان است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بهره برداری از ساختمان جدید دانشکده پزشکی تا سه سال آینده
پورتال جذب هیات علمی دانشگاه تهران مستقل عمل نمی کند
اعتراض شورای اسلامی شدن دانشگاه ها به دخالت مراجع غیر دانشگاهی
دولت تاکنون مصوبه‌ای در خصوص اراضی دانشگاه شیراز نداشته است
ساخت ۱۰ خوابگاه مطلوب و استاندارد در سال آینده/ تدوین دانشنامه برخطر سلامت
پیام تسلیت وزیرعلوم به رئیس جمهور
رتبه‌بندی دانشگاه‌های مشهور جهان در ۲۰۱۵
امسال ۱۲۰۰ برنامه فرهنگی در دانشگاه پیام‌نور لرستان برگزار شد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم