نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز ثبت نام دوره‌های فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از ۱۳ خرداد

رییس دانشگاه پیام نور از آغاز ثبت نام فراگیر مقطع کارشناسی ارشد از ۱۳ خردادماه خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهن ایسنا، ابوالفضل فراهانی در نشست روسای استانی دانشگاه پیام نور گفت: برنامه فعالیت چهار سال آینده دانشگاه پیام نور در چهار محور تنظیم شد که این برنامه با محوریت نحوه ادامه فعالیت مراکز و واحدها، پذیرش دانشجو و جذب عضو هیات علمی نشان دهنده جایگاه دانشگاه در طی چهار سال خواهد بود.

وی به فعالیت های فرهنگی اشاره کرد و گفت: کلیه فعالیت های فرهنگی دانشگاه با اولویت خاص ادامه می یابد اما برنامه دانشگاه باید در بخش فرهنگی روشن و مدون آماده شود و دانشگاه بداند که تا چهار سال آینده در این بخش به کجا و چه هدفی دست خواهد یافت و نقش دانشگاه در نقشه جامع علمی و عرصه آموزش عالی کشور چگونه خواهد بود؟

وی کتاب درسی ، آزمایشگاه ، فعالیت پژوهشی و عمران را از مهم ترین مولفه هایی عنوان کرد که باید برنامه سال های آتی برای بهبود و ارتقای دانشگاه در این چهار بخش فراهم شود.

فراهانی با تاکید بر لزوم ثبات استخدام کارکنان دانشگاه گفت: همه همکاران ما در بخش کارکنان ، مدیران و اعضای هیات علمی باید از ثبات استخدامی برخوردار شده و در فضایی صمیمی و نشاط و اعتماد فعالیت کنند. زیبنده دانشگاه پیام نور نیست که ۶۵ درصد اعضای هیات علمی مربی باشند و ارتقای اعضای هیات علمی به مرتبه استادیاری به بالا ، یک ضرورت است .

فراهانی با عنوان اینکه کارگروه های جذب در حال شکل گیری است گفت: افرادی که در کارگروه ها همکاری می کنند باید افرادی علمی و دانشگاهی و در عین حال مثبت اندیش، قانون گرا و رسمیت گرا باشند . سیاست جذب دانشگاه جذب اعضای هیات علمی نخبه و دانش آموخته دانشگاه های معتبر با معدل بالاست .

وی تصریح کرد: افرادی که به عنوان عضو علمی دانشگاه پیام نور جذب می شوند باید به نحوی پذیرش شوند که تقاضای انتقال به واحدها و مراکز دیگر پیام نور را نداشته باشند و صرفا برای آن مرکز و واحد خاص پذیرش شوند چرا که در غیر این صورت و با انتقال نابهنگام عضو علمی، دانشجویان پذیرش شده با مشکل جدی مواجه خواهند شد و نمی توانیم پاسخگوی نیاز به حق دانشجویان پذیرش شده باشیم.

فراهانی بار دیگر بر گسترش فعالیت های پژوهشی استانها تاکید کرد و گفت: تمامی امور مربوط به بخش پژوهش ، پژوهشکده ها ، نشریات وفعالیت های پژوهشی استانها به طور جدی پیگیری شود و استانها در مواردی که امکان ایجاد پژوهشکده وجود دارد ضمن هماهنگی و توافق با حوزه پژوهشی دانشگاه جهت راه اندازی و تاسیس پژوهشکده اهتمام ورزند .

وی به تعداد متقاضیان بورس دانشگاه اشاره کرد و گفت: در حال حاضر تقاضای حدود ۲۷۰۰ نفر در مقطع ارشد ارائه شده است اما انتخاب ۱۳۰ نفر از این مجموعه با توجه به شاخص های فعالیت های پژوهشی ، سابقه کار ، محرومیت منطقه محل خدمت، رشته ،سابقه ایثارگری کار مشکلی است اما می توان بررسی های لازم را برای فرصت های بعد انجام داد.

وی همچنین از آغاز ثبت نام فراگیر مقطع کارشناسی ارشد از ۱۳ خردادماه خبر داد و گفت: از تمامی روسای استانی انتظار می رود دانشگاه را آن طور که شایسته و بایسته است که متقاضیان ورود به دانشگاه پیام نور از طریق رسانه ها معرفی کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم