نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز ثبت نام اعتکاف دانشجویی از شنبه/ ۲۰۰ مسجد آماده پذیرش معتکفین

مدیر امور فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎ها بااعلام آغاز ثبت نام در مراسم اعتکاف در دانشگاه‌ها از یکم اردیبهشت، گفت: ثبت‌نام اعتکاف در دانشگاه‌ها تا ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمدطاهری در این باره اظهار کرد: امسال ۲۰۰ مسجد در دانشگاه‌های کل کشور میزبان دانشجویان ثبت نام کننده در مراسم اعتکاف خواهند بود.

به گفته وی مراسم پرفیض اعتکاف که از برکات نظام است فرصت خوبی را برای توسعه فرهنگ دینی و الهی در دانشگاه‌ها فراهم می کند تا مسئولین امر بتوانند نشاط معنوی در دانشگاه‌ها را احیا کنند و این مراسم می تواند موجب مصونیت نسل جوان از آفت‌های موجود شود.

وی با بیان اینکه ستاد مرکزی اعتکاف را تشکیل داده‌ایم، گفت: دانشجویان برای دریافت جدیدترین خبرها و اطلاعات از اعتکاف دانشجویی سال ۹۳ از اول اردیبهشت ماه می‌توانند به آدرس etekaf.nahad.ir مراجعه کنند.

طاهری با اشاره به اینکه دانشجویان فعال فرهنگی و اعضای تشکل‌ها، هیأت‌ها و کانون‌ها برای اجرای این مراسم در دانشگاه‌ها هماهنگ شده‌اند، افزود: لوح فشرده‌ای از محتواهای مورد نیاز اعتکاف را که شامل ۱۰۰ کلیپ برای ارسال بلوتوث، پاورپوینت ادعیه و طرح‌هایی برای پوستر و تیزر ست را به دفاتر نهاد در دانشگاه‌ها ارسال کرده‌ایم.

مدیر امور فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: سبدکتابی با محتوا و موضوعات دینی و مذهبی که مختص زمان اعتکاف است را به مساجد دانشگاه ها می فرستیم تا دانشجویان بتوانند در زمان اعتکاف مطالعه داشته باشند .

وی در ادامه عنوان کرد: اعتکاف ویژه استادان نیز امسال همانند سال های گذشته در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود .

حجت الاسلام طاهری اضافه کرد: با سخنرانان، خطبا و اساتید صاحب نام برای سخنرانی در اعتکاف در مساجد دانشگاه هماهنگی های لازم انجام شده است و معاونان فرهنگی دانشجویی در دانشگاه ها در این برنامه عظیم فرهنگی و معنوی با ما همکاری خواهند داشت.

وی ادامه داد: ۲۰ بروشور صحیفه با محتوای معنوی تهیه کرده ایم و در زمان اعتکاف به مساجد دانشگاه ها خواهیم فرستاد.

مدیر فعالیت‌های متمرکز نهاد نمایندگی رهبر ی در دانشگاه‌ها افزود: محور فعالیت‌های قرآنی ما در اعتکاف حفظ سوره حجرات و تدبیر و تدبر در معنای آن خواهد بود.

به گزارش ماوا، طاهری بیان کرد: مسجد دانشگاه تهران با توجه به اینکه هرساله بالاترین میزان شرکت کننده در مراسم اعتکاف را دارد از هم اکنون آغاز به ثبت نام از علاقمندان برای شرکت در این مراسم پرفیض را دارد و بنا داریم دانشجویانی که در دانشگاه محل تحصیل شان برنامه اعتکاف ندارند را با هماهنگی به دانشگاه‌های نزدیک بفرستیم.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم