نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز ثبت‌نام وام برای نیمسال تحصیلی آینده از اواخر اردیبهشت

معاون دانشجویی دانشگاه علوم‌ وفنون دریایی خرمشهر با بیان اینکه درنیمسال جاری تحصیلی وام دانشجویی به همه متقاضیان پرداخت شده و در حال حاضر متقاضی دیگری در دانشگاه وجود ندارد، از آغاز ثبت‌نام متقاضیان وام دانشجویی برای نیمسال آینده تحصیلی از اواخر اردیبهشت‌ماه خبرداد و جزئیات اعطای وام در نیمسال جاری را تشریح کرد. ‌

دکتر مهدی فلاح‌مهرجردی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خوزستان، مدارک لازم برای دریافت انواع وام‌های دانشجویی را شامل یک ضامن رسمی یا پیمانی با حکم کارگزینی، تصویر شناسنامه، کارت ملی و انتخاب واحد دانشجو عنوان و اظهارکرد: با ارائه این مدارک دانشجوی دوره کارشناسی تا هشت نیمسال و دانشجوی دوره کارشناسی‌ارشد تا چهار نیمسال تحصیلی می‌تواند از انواع وام‌های دانشجویی استفاده کند.

وی با بیان این‌که در نیمسال جاری وام‌های تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن، حج و عتبات و شهریه طی چند مرحله به دانشجویان پرداخت شد، درباره تمدید مهلت اخیر ثبت‌نام وام دانشجویی از سوی صندوق رفاه تا ۳۱ فروردین‌، تصریح کرد: این مهلت براساس مانده اعتبار هر دانشگاه در صورت وجود متقاضی تعیین شده‌ است و در این مرحله تنها یک متقاضی جهت دریافت وام ضروری در دانشگاه وجود داشت که مدارک وی در سامانه ثبت شد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم‌وفنون دریایی خرمشهر با تشریح جزئیات پرداخت انواع وام‌های دانشجویی در نیمسال جاری به دانشجویان این دانشگاه، خاطرنشان کرد: وام تحصیلی طی سه مرحله با فراخوان و ثبت‌نام متقاضیان به ۲۲۸ دانشجو به‌طور یکسان با سقف ۳۷۵ هزار تومان در مجموع با اعتبار ۸۶ میلیون تومان پرداخت شد که نسبت به اعتبار نیمسال اول با ۷۰ میلیون تومان و سقف پرداخت ۳۳۷ هزار تومان، افزایش داشته‌است.

فلاح مهرجردی افزود: در نیمسال جاری وام تحصیلی به همه دانشجویان متقاضی پرداخت شده و اعتبار دیگری برای پرداخت این وام وجود ندارد؛ همچنین وام شهریه طی ۲ مرحله ثبت نام به ۶۸ دانشجوی متقاضی و با اعتبار بیش از ۲۶ میلیون تومان پرداخت شد که سقف این وام برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد به‌ ترتیب ۲۵۰ هزار و یک میلیون تومان بوده است.

وی با بیان این‌که پرداخت وام ضروری به دانشجویان متقاضی طی چهار مرحله فراخوان و ثبت نام انجام شد، تصریح کرد: این وام در مجموع به ۳۵ نفر و با سقف ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده‌است؛ همچنین وام ودیعه مسکن در نیمسال جاری به ۲ متقاضی با سقف سه میلیون تومان برای دانشجویان کارشناسی و سقف چهار و نیم میلیون تومان برای دانشجویان کارشناسی‌ارشد و دکتری با شرط متأهل بودن و عدم سکونت در خوابگاه، اعطا شد. وام حج و عتبات نیز در نیمسال مهر و بهمن به‌ترتیب به ۳۲ و ۲ متقاضی با سقف ۴۰۰ هزار تومان پرداخت شد.

معاون دانشجویی دانشگاه علوم‌ و فنون دریایی خرمشهر درباره شرایط و نحوه بازپرداخت وام‌ها خاطرنشان کرد: بازپرداخت همه انواع وام‌ها به جز ودیعه مسکن برای دانشجویان دختر۹ ماه و دانشجویان پسر۲ سال و۹ ماه پس از فراغت از تحصیل به‌ صورت اقساط انجام می‌شود، اما وام ودیعه مسکن باید بلافاصله پس از فارغ التحصیلی به‌صورت کامل پرداخت شود.

فلاح مهرجردی همچنین در خصوص برنامه‌های جدید دانشگاه در حوزه دانشجویی با توجه به سیاست‌های دولت یازدهم، اظهار داشت: تاکنون برنامه جدیدی در این حوزه به دانشگاه ابلاغ نشده‌است به همین دلیل تا پایان سال تحصیلی جاری، برنامه‌های این بخش به روال سیاست‌های قبلی ادامه می‌یابد.

وی با یادآوری این‌که امسال همانند سال‌های گذشته خوابگاه‌های دانشجویی ۲۷ اسفندماه تحویل گرفته شد، به اسکان کاروان‌های راهیان نور و مهمانان نوروزی در این خوابگاه‌ها تا ۱۳ فروردین‌ماه ‌اشاره و تصریح کرد: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده کاروان راهیان‌نور نیروی دریایی از ۲۷ اسفند تا ۱۱ فروردین در خوابگاه پسران دانشگاه با ظرفیت ۳۰۰ نفر اسکان داده شد؛ همچنین خوابگاه دختران با ظرفیت ۳۰۰ نفر برای اسکان کاروان راهیان‌نور قوه مقننه از ۲۹ اسفند تا ۳ فروردین اختصاص یافت. از ۷ اسفند تا ۱۰ فروردین نیز کاروان‌های راهیان نور کارکنان وزارت علوم و سازمان سنجش به‌طور هم‌زمان در خوابگاه های دانشگاه با ظرفیت ۴۵۰ نفر اسکان یافتند؛ همچنین در این مدت ۱۰۲ مهمان نوروزی به‌طور انفرادی در خوابگاه‌های دانشگاه اسکان داده شدند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم