نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز به کار مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر در آینده نزدیک

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان با تاکید بر اینکه رشته‎های مراکز دانشگاه علمی‌کاربردی متناسب با نیازهای استان است، از آغاز به کار مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه زنجان، محمد فتحی صبح امروز دوشنبه در نشست مطبوعاتی، گفت: ۱۷ اردیبهشت‌ماه امسال با حضور رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی کشور و دیگر مسوولان استانی، پروژه‎های عمرانی این دانشگاه افتتاح و همچنین از ۲۵ نفر مدرس برتر این دانشگاه در این مراسم تجلیل خواهد شد.

وی افزود: در این مراسم مجتمع فرهنگی، کارگاهی و ورزشی ابهر که خردادماه سال ۹۰ کلنگ‌ز‌نی شده بود با ۳۴۵۰ مترمربع زیربنا در۴ طبقه با یک میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان هزینه از محل درآمد خود مرکز و ساختمان ستادی مرکزی و مرکز تربیت مدرس در ۴۷۰۰ مترمربع زیربنا با ۳ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان اعتبار و ۲۰۰ میلیون اعتبار برای تجهیز در ۶ طبقه افتتاح خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان زنجان خاطرنشان کرد: دانشگاه علمی‌کاربردی استان زنجان با ۱۶ مرکز و ۱۲۴ کد رشته که شامل ۷۸ کد رشته کاردانی و ۴۶ کد رشته کارشناسی است، مشغول فعالیت است که یک مرکز جدید نیز از مهرماه فعالیت خود را آغاز کرده و در مرکز جدید نیز در دستور کار قرار دارد که در آینده نزدیک مرکز علمی‌کاربردی فرهنگ و هنر با همکاری اداره‌کل فرهنگ ارشاد اسلامی آغاز به کار خواهد کرد و رشته‎های آن مبنی بر نیاز استان تعیین خواهد شد، زیرا هیچ‌گاه رشته‎ای به مراکز تحمیل نشده است و رشته‎ها بر اساس تقاضای مراکز توسعه می‎یابند.

وی اظهار کرد: در فرمایشات مقام معظم رهبری، علم، اقتصاد و فرهنگ به عنوان مهم‏ترین اهداف بیان شده‎اند که موضوع فرهنگ اساسی‌‏ترین این اهداف است، لذا اگر فرهنگ در مقوله‎های مختلف مانند مسایل عمومی جامعه، اقتصاد، صنعت، کشاورزی، سیاست و … توسعه یابد به موفقیت‎های بزرگی خواهیم رسید. در واقع فرهنگ یک باور اجتماعی است که مشروعیت و مقبولیت هر سیستم را تضمین می‎کند و ارزش و اعتبار آن چند برابر می‌شود.

فتحی تصریح کرد: نقش دانشگاه‎ها در تحقق اهداف مقام معظم رهبری بسیار مهم است و لذا دانشگاه باید پاسخگوی مطالبات جوانان در خصوص اشتغال باشد. همچنین علم و اقتصاد جایگاه ویژه‎ای برای گسترش رفاه عمومی و قدرت علمی دارد.

وی یادآور شد: درحوزه فرهنگی نیز جشنواره قرآنی برگزار خواهد شد که تاکنون ۵۳۰ نفر از استان زنجان در این مسابقات ثبت‎نام کرده‎اند و بالاترین میزان ثبت‎نام در کشور را دارد که پس از برگزاری مرحله استانی، مرحله کشوری در کرمانشاه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
تدریس رشته «مطالعه آکادمیک نینجاها» در یک دانشگاه ژاپنی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم