نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز به کار مجدد مرکز آموزش های تخصصی هنر جهاد دانشگاهی

طی مراسمی و با حضور جمعی از مسئولان جهاد دانشگاهی مرکز آموزش های تخصصی هنر جهاد دانشگاهی مجددا آغاز بکار کرد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عصر امروز در مراسمی با حضور دکتر سعید هاشمی معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی، دکتر آقا صفری مدیر کل نظارت و گسترش مراکز آموزش،دکتر کلانتری مدیرکل برنامه ریزی و توسعه آموزشی ، دکتر زجاجی مدیر کل حوزه ریاست ،‌دکتر مجدالدین رئیس موسسه سازمان آموزش علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی ، خانم دکتر بهرامی رئیس سابق مرکز تخصصی هنر جهاد دانشگاهی و دکتر رشیدی سرپرست فعلی این مرکز و جمعی از اعضای هیأت علمی جهاد دانشگاهی، مرکز تخصصی هنر جهاد دانشگاهی افتتاح شد و دکتر رشیدی با حکم دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی ، به عنوان سرپرست این مرکز کار خود را آغاز کرد.

دکتر رشیدی در این مراسم اظهار کرد: در جلسه امروز که در حقیقت افتتاحیه این مرکز به حساب می آید بخشی از فعالیت های جدید هنری نیز در این مرکز آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی پیش از این نیز در حوزه هنر فعالیت های زیادی داشته، افزود: مایلم امروز کمی در مورد مظلومیت عرصه هنر صحبت کنم.

وی ضمن ابراز امیدواری نسبت به افزایش افتتاح مراکز فعالیت های هنری تصریح کرد: عرصه هنری عرصه ای است که متاسفانه خیلی از مدیران کشور ما آن را تزئینی و سرگرم کننده و حاشیه ای تلقی می‌کنند .

سرپرست مرکز تخصصی هنر جهاد دانشگاهی ادامه داد: بسیاری از هنرمندان ما در شرایط خوبی به سر نمی برند همچنین برخورد با هنرمندان به جای آنکه ارشادی باشد بیشتر حذفی است و برای مثال می توان به بحث موسیقی اشاره کرد که علیرغم آنکه برخی از هنرمندان برای تولید آثار خود مجوز می گیرند اما به آن‌ها مجوز اجرای همان آثار داده نمی شود.

رشیدی با تاکید بر اینکه در حال حاضر باید در عرصه هنر فعالیت های جدی هنری و علمی از سوی دانشگاهیان صورت گیرد خاطر نشان کرد: علیرغم قابلیت عرصه هنر که می تواند در تمامی عرصه های اجتماعی ، صنعتی و فرهنگی کارکردهایی داشته باشد و در افزایش اشتغال نقش مهمی ایفا کند اما به دلیل مظلومیت این رشته به نظر نمی رسد که رشته های هنری به بالندگی دست یابند.

سرپرست مرکز تخصص هنر جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه فعالیت های هنری دشواری خاصی دارد افزود:‌ موسسه رسام که از سوی جهاد دانشگاهی که از دهه هفتاد تاسیس شد جز و پیشروان عرصه هنر ی بود که این موسسه نیز به دلیل آنکه برخی از شئونات جهاد دانشگاهی در آن رعایت نمی شد به جای آنکه نظارت بر آن افزایش یابد تعطیل شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد :عرصه هنر به ویژه در سطح دانشگاه و جامعه دانشجویی جزو کارهای برزمین مانده است و به همین دلیل جهاد دانشگاهی باید در این حوزه نقش آفرینی کند.

رشیدی با بیان اینکه این واحد تنها واحد تخصصی هنر است که صرفا رشته های هنری را ارائه می‌کند افزود:بنا داریم موضوع هنر و جهاد در عرصه هنر یکی از اولویت های اصلی ما باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش ضمن حفظ اصول فعالیت های جدیدی انجام شده و آثار تازه ای خلق شود.

سرپرست مرکز تخصصی هنر جهاد دانشگاهی در بخش دیگری از سخنانش گزارشی از برنامه آینده این مرکز ارائه کرد و گفت: فعالیت هایی که در این مرکز انجام خواهد شد در سه حوزه فرهنگی،‌ آموزشی ، پژوهشی و خدمات تخصصی می باشد.

رشیدی تصریح کرد: رویکرد ما در حوزه فرهنگی افزایش ارتباط با دانشگاه هنر و همچنین افزایش سهم مشارکت اساتید و دانشجویان در فعالیت های هنری این مرکز می باشد.

وی در همین زمینه ادامه داد:‌در حوزه آموزشی راه اندازی یک مرکز تخصصی هنر در دستور کار ماست که هم اکنون در شرف تاسیس است. همچنین در حوزه پژوهشی هم به مباحثی نظیر مد و لباس، کودک و هنر و خدمات تخصصی خواهیم پرداخت.

رشیدی همچنین جشنواره فیلم های صنعتی را یکی دیگر از اقدامات انجام شده و افزود: این جشنواره می تواند در توسعه علمی وفنی بسیار اثرگذار باشد.

وی با تاکید بر اینکه رسالت این مرکز رفع نیاز جامعه و استفاده از قابلیت های رشته هنر و همچنین افزایش سهم جهاد دانشگاهی در عرصه های هنری کشور می باشد افزود: تمرکز بر افزایش فعالیت های جدید هنری در تمامی واحدهای جهاد دانشگاهی یکی دیگر از برنامه های ماست.

وی همچنین در خصوص رویکردها و سیاست های این مرکز برای تحقق اهداف این مرکز تصریح کرد: افزایش جذب متخصصان، استفاده از تجارب اساتید دانشگاهی،‌حفظ اصول و ارزش های انقلاب، بهره گیری از فرهنگ جهادی، شناسایی و جذب دانشجویان هنر و همچنین شناسایی موضوعات هنری بدون متولی از جمله رویکردهای ماست.

وی در خصوص فعالیت های آموزشی این مرکز اظهار کرد: فعالیت های آموزشی این مرکز شامل هنرهای کاربردی ، هنر نمایشی و سینما ، موسیقی سنتی، طراحی لباس ، معماری و شهرسازی ، هنرهای تجسمی، تورهای علمی و آموزشی و دوره های خاص سازمانی می باشد.

رشیدی با اشاره به اینکه در اولین بازدید ما از این مرکز ساختمان فعلی درشرایط بدی به سر می برد تصریح کرد: با کمک دوستان این ساختمان طی سه ماه بهسازی شد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که استفاده از هنر به خصوص هنر سینما در معرفی توانمندی های کشورمان در بخش مختلف بیشتر به کار گرفته شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی
برگزاری دوره الکترونیک ۶ رشته در دانشگاه خوارزمی
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم