نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آغاز به کار سامانه الکترونیکی انتقالات دانشجویی از امروز/ افزایش۱۵درصدی وام دانشجویی

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با اعلام اینکه سامانه الکترونیکی نقل و انتقالات دانشجویی از امروز آغاز به کار می‌کند، گفت: دانشجویان تا پایان تیرماه فرصت دارند در سامانه برای نقل و انتقالات ثبت نام کنند. همچنین انتقال دائم برای دانشجویان کارشناسی ارشد نیز از امسال میسر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سعید کاردار در نشست خبری معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد گفت: سامانه الکترونیکی نقل و انتقالات دانشجویی از امروز آغاز به کار کرده و کلیه نقل و انتقالات از این پس از طریق سایت دانشگاه آزاد انجام خواهد شد این در حالیست که در ۳۰ سال گذشته همیشه این روند به شکل دستی انجام می‌شده اما اکنون کاملا الکترونیکی است.

وی با بیان اینکه بنا بود این سامانه از ۱۵ تیرماه در سراسر کشور بهره‌برداری شود گفت: از امروز این سامانه آمادگی دارد تا درخواست‌های متقاضیان را به ثبت برساند. همچنین دانشجویانی که به هر دلیلی ثبت‌نام آنها کامل نیست یا هنوز فعال نیستند می‌توانند اطلاعات خودشان را به ایمیل معاونت دانشجویی ارسال کنند تا کار ثبت نام برای آنها انجام شود.

کاردار با بیان این که مهلت ثبت‌نام برای نقل و انتقالات دانشجویی تا ۳۰ تیر ماه در نظر گرفته شده است گفت: از آنجایی که این طرح برای اولین بار اجرایی می‌شود امکان تمدید این مهلت وجود دارد. در عین حال به دانشجویان توصیه می‌کنیم کار ثبت‌نام را به روزهای آخر موکول نکنند تا با مشکل مواجه نشوند.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه برای نقل و انتقالات دانشجویی هزینه‌ای جهت بررسی مدارک برای مقاطع مختلف در نظر گرفته شده است، افزود: برای دانشجویان کاردانی download32 هزار و ۵۰۰ تومان، دانشجویان کارشناسی ۶۲ هزار و ۵۰۰، ارشد ۹۴ هزار و ۵۰۰ و مقطع دکترا نیز ۱۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برای این امر مشخص شده است.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه آزاد به جز هزینه بررسی مدارک هیچگونه هزینه دیگری برای مهمان شدن دریافت نخواهد کرد، اظهار کرد: شهریه ثابت به دانشگاه مبدا پرداخت و شهریه متغیر در واحد مقصد پرداخت می‌شود و هیچ واحدی حق دریافت هزینه بیشتر برای امکانات بیشتر را ندارد.

کاردار با بیان اینکه عمده تحصیلات در آموزش عالی به سمت تحصیلات تکمیلی حرکت کرده است، افزود: به همین منظور انتقال برای دانشجویان کارشناسی ارشد نیز از امسال در آیین نامه میسر دیده شده است.

وی با اشاره به شرایط انتقالی افزود: تنها دانشجویانی که دارای شرایطی از جمله فرزند شهید، بیماری خاص، فرزندان جانبازان بالای ۵۰ درصد، فرزندان هیات علمی که ۹۰ درصد نمره رشته را کسب کرده باشند، دانشجویانی که سرپرستی خانوار را پذیرفته باشند و ازدواج کرده‌اند می‌توانند انتقالی بگیرند.

وی با بیان اینکه اطلاعات دانشجویان تحت عنوان فرم‌های خوداظهاری ثبت خواهد شد افزود: ملاک تاریخ ازدواج دانشجویان در آیین نامه جدید تاریخ ثبت نام در آزمون قرار داده شده است. همچنین از آنجایی که ملاک خوداظهاری افراد است اگر در هنگام مراجعه به واحد مقصد اطلاعات غلط باشد مهمان شدن لغو خواهد شد.

کاردار با بیان اینکه در گذشته حدود ۱۰۰ هزار نفر متقاضی نقل و انتقالات داشتیم که با ۴۰ درصد آنها موافقت می‌شد اظهار کرد:‌یکی از دلایلی که فقط با ۴۰ درصد تقاضاها موافقت می‌شد، دشواری در پاسخگویی بود. امیدواریم با این سامانه بجز در استان تهران و البرز، کلیه نقل و انتقالات از جمله مهمان شدن یا انتقال دائم در کلیه واحدهای دانشجویی انجام شود. در استان تهران نیز سعی می‌کنیم این کار در واحدهای اطراف تهران انجام شود.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با تاکید بر اینکه در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی با محدودیت‌هایی در نقل و انتقالات مواجه هستیم افزود: در این سه رشته نمی‌توانیم قول دهیم که تقاضاها را ۱۰۰ درصد پاسخگو باشیم چرا که هم از نظر قوانین و هم از نظر ظرفیت با محدودیت‌هایی روبرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان دو ترم را می‌توانند مهمان شوند افزود: به محض ثبت نام دانشجو در سامانه، اس ام اس برای او ارسال می‌شود و تا حدود یک ماه روند نقل و انتقالات انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برخی افراد توصیه نامه‌هایی از سوی نمایندگان مجلس و غیره برای نقل و انتقالات ارائه می‌کنند، اظهار کرد:‌ افرادی که مشکلاتی دارند که در هیچ یک از شرایط ویژه آیین‌نامه دیده نشده در آیین نامه موردی تحت عنوان موارد خاص در نظر گرفته شده تا افراد بتوانند مطابق آن تقاضای خود را ارسال کنند و اگر واجد شرایط باشند به آن رسیدگی می‌شود.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد با اعلام اینکه ثبت‌نام بیمه سلامت و بیمه تکمیلی در واحدهای معاونت دانشجویی دانشگاه آزاد آغاز شده است اظهار کرد: پیرو مذاکراتی که با سازمان بیمه سلامت داشته‌ایم کلیه دانشجویان دانشگاه آزاد که سابقه بیمه پایه نداشته‌اند بیمه خواهند شد. همچنین تمامی واحدهای دانشگاهی موظف هستند ثبت‌نام‌ها را انجام داده تا این افراد بیمه شوند و اگر دانشجویی به هر دلیلی در واحد تحصیلی‌اش امور ثبت‌نام انجام نشد با یک ایمیل به معاونت دانشجویی ثبت‌نام او انجام خواهد شد.

کاردار با بیان اینکه بیمه سلامت رایگان خواهد بود، اظهار کرد: بیمه همگانی سلامت در تعهدات دولت است و در همین راستا طبق مذاکراتی که با دولت داشته‌ایم بیمه سلامت دانشجویان دانشگاه آزاد رایگان خواهد بود و دانشگاه آزاد هیچگونه هزینه‌ای نیز به دولت پرداخت نخواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه بیمه سلامت رایگان و اجباری است، اما بیمه تکمیلی پولی و اختیاری خواهد بود افزود: از آنجایی که بیمه تکمیلی وزارت علوم با بیمه‌های آرمان و دی قرار دارد، دانشگاه آزاد نیز برای دانشجویان با این دو شرکت بیمه قرارداد بسته است اما طی دو سه ماه آینده یک مناقصه عمومی برگزار خواهد شد تا بیمه گرهای دیگر نیز به این سرویس اضافه شوند و پوشش بیمه‌ای بهتری را فراهم کنیم.

کاردار با بیان اینکه دو نوع بسته بیمه تکمیلی در نظر گرفته شده است افزود: هزینه بیمه به صورت ماهیانه در دو بسته به download5200 و ۸۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. با این تفاوت که در بسته دوم بیمه دندانپزشکی و عینک نیز انجام خواهد شد اما در بسته اول این خدمات وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه حدودا هزینه بیمه تکمیلی ۴۰۰ هزار تومان برای دانشجوی دوره کارشناسی در نظر گرفته می‌شود، اظهار کرد: هر دانشجویی که توان پرداخت هزینه بیمه تکمیلی را نداشته باشد، می‌تواند از وام صندوق رفاه وزارت علوم استفاده کند و پس از فارغ التحصیل شدن هزینه آن را پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه ثبت‌نام بیمه سلامت آغاز شده است، افزود: فرم‌های تقاضا از سوی واحدهای تحصیلی تا آخر تیرماه برای ما ارسال خواهد شد و دانشگاه آزاد نیز آنها را به بیمه سلامت تحویل خواهد داد.

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد در پاسخ به ایسنا با اعلام اینکه در سال تحصیلی آینده با توجه به افزایش ۱۵ درصدی شهریه دانشگاه آزاد، حداقل افزایش ۱۵ درصدی در وام دانشجویی نیز خواهیم داشت، اظهار کرد: در سال گذشته حدود ۸۰ میلیارد تومان از سوی صندوق رفاه وزارت علوم به دانشگاه آزاد برای پرداخت وام دانشجویی اختصاص داده شد و حدود ۲۴۲ میلیارد تومان از منابع دانشگاه آزاد به این امر اختصاص پیدا کرد که در مجموع ۳۲۲ میلیارد تومان برای وام دانشجویی در سال گذشته اختصاص داده شد.

وی افزود:‌ از آنجایی که سهم اختصاصی وزارت علوم را مجلس مشخص می‌کند، اظهار کرد: امیدواریم این downloadبرای سال آینده از سوی مجلس کم نشود بلکه به لطف نمایندگان این رقم افزایش داشته باشد. اما در بخشی که از سوی دانشگاه آزاد به این امر اختصاص پیدا می‌کند، حداقل ۱۵ درصد افزایش در وام دانشجویان خواهیم داشت و سقف افزایش در وام‌ها را رئیس دانشگاه آزاد مشخص خواهند کرد.

ادامه دارد…

مطالب مرتبط

لزوم بازنگری جدی در آموزش داروسازی عمومی
امیدواریم اتفاقات اخیر دانشگاه فردوسی موجب تحکیم استقلال دانشگاه شود
مصرانه پیگیر راه اندازی مرکز بین المللی دانشگاه پیام نور هستیم
برگزاری اولین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی
آغاز ثبت نام اعتکاف مسجد دانشگاه تهران
ابلاغ آیین‌نامه جدید استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها+ جزییات تغییرات
دانشگاه های علوم پزشکی آموزش را فدای پژوهش های غیر کاربردی کرده اند
اعلام اولویت‌های کاری دانشگاه پیام نور در سال ۹۴

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم