نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آشنایی دانشجویان سال اولی با راز و رمز زندگی دانشجویی

دومین بسته آموزشی مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاهیان منتشر شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از استقبال گسترده دانشجویان از اولین بسته آموزشی مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاهیان با عنوان ضیافت اندیشه،‌ دومین بسته آموزشی این مرکز باعنوان «دوره آموزشی سال اولی‌ها» در قالب دو عنوان درسی و هفت جلسه مخصوص دانشجویان جدید الورود دانشگاه‌ها در سال تحصیلی ۹۳-۹۴ در نظر گرفته شده است.

بر اساس این گزارش اولین درس این مجموعه که با عنوان «سبک زندگی دانشجویی» ارائه می‌شود موضوعاتی همچون وظایف و هویت دانشجوی جوان، سردرگمی دانشجویان در ماه‌های اول ورود به دانشگاه، بحران‌های روحی و افت تحصیلی دانشجویان جدید الورود، آشنایی با مدیریت ارتباطات انسانی و تعاملات مختلف در دانشگاه‌ها و… ارائه می‌شود.

عنوان آموزشی «سبک زندگی دانشجویی» در چهار جلسه برگزار می‌شود که برای هر دوره فراگیر بسته‌هایی اعم از پیش مطالعه و محتوای آموزشی ، تمرین و خودآزمایی و خلاصه نویسی در نظر گرفته شده است همچنین در انتهای دوره آموزشی گواهینامه معتبر به دانشجو داده می‌شود.

تمام دروس ارائه شده این دوره توسط اساتیدی همچون دکتر محمد انوشه، عبدالرضا کردی و امیرحسین بانکی پور فرد ارائه می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها ، پیش از این فاضلی مدیر آموزش‌های فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره اهداف این طرح گفته بود: دانشجویان جدید به محض ورود به محیط دانشگاه سوالات و ابهامات متعددی در ذهنشان شکل می‌گیرد. پاسخ این سوالات و ابهامات و همچنین معرفی فرصت‌ها و تهدیدات فضای دانشگاه به دانشجویان جدید الورود می‌تواند به حضور بانشاط و فعالیت‌های موثر آنها کمک کند.

فاضلی افزود: همچنین دانشجویان ورودی جدید نیاز دارند تا یک سری از مهارت‌ها و توانمندی‌ها را متناسب با محیط خوابگاه و دانشکده کسب کنند.

خاطرنشان می‌شود اعطای گواهینامه معتبر پایان دوره از سوی مرکز آموزش‌های مجازی دانشگاهیان نهاد ، اهدای جوایز و هدایای متنوع از جمله سفرهای زیارتی و هدایای فرهنگی از مزایای حضور در این دوره است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

روند جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه تهران همان مسیر وزارت علوم است
آموزش مهارت های زندگی به دانشجویان ضرورتی اساسی است
توسعه ۲۰ رشته تحصیلات تکمیلی در دانشگاه فرهنگیان
سرپرست دانشگاه صنعتی شهدای هویزه منصوب شد
پیام تسلیت رئیس دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی به رییس جمهور
راه اندازی رشته های بین المللی در دانشکده مجازی علوم پزشکی تهران
آمادگی ایران برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی ترکیه
اختلاف اراضی دانشگاه حل نشود استعفا می‌دهیم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم