نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آسیب جدی توسعه کمی نامتوازن در هشت سال اخیر به آموزش عالی

جلسه مشترک اعضای هئیت علمی دانشگاه یاسوج با حضور دکتر محمدحسین امید معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر امید در این نشست با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد نسبت به گذشته رشد خوبی داشته است، اظهار کرد: پروژه‌های خوبی در دانشگاه یاسوج در حال ساخت است که اگر پروژه‌ها ساخته و تکمیل شود بخشی از مشکلات شما در خصوص کمبود فضای آموزشی و آزمایشگاه رفع می‌شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزیر علوم مشکلات مالی را مانع توسعه دانست و عنوان کرد: توسعه کمی نامتوازن در هشت سال اخیر که در چارچوب سیاست‎های ابلاغی مقام معظم رهبری نبوده و مبنای کارشناسی هم نداشته به آموزش عالی کشور آسیب جدی وارد کرده است.

وی ضعف بودجه آموزش عالی کشور را ضعف واضح و روشنی برشمرد و بیان کرد: در ابتدای سال با تخصیص های به موقع مشکلات مالی ما کمتر بود و بویژه در حوزه‌های عمرانی خوب عمل شد اما در دو ماه اخیر مشکلات مالی زیادی به وجود آمد و حتی برخی دانشگاه‌های بزرگ کشور برای پرداخت حقوق کارکنان و اساتید خود با مشکل جدی مواجه شده اند.

دکتر امید با اشاره به اینکه در حال حاضر تخصیص دانشگاه ها حدود ۸۰ درصد است ابراز امیدواری کرد این میزان تا پایان سال به ۹۵ درصد افزایش پیدا کند.

وی ملاک اختصاص اعتبار در سال آینده را عملکرد دانشگاه ها خواند و افزود: در لایحه بودجه سال آینده اعتبارات دانشگاه‌ها براساس هزینه سرانه دانشجویی توزیع شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر امید عنوان کرد: download500 میلیون دلار فایناس از چین برای تجهیز پارک‌های علم و فناوری و همچنین تجهیز فضای آزمایشگاهی در نظر گرفته شده که در صورت اختصاص گام بزرگی در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی و پارک علم و فناوری برداشته می‌شود.

معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم تصریح کرد: در گزارشی که به ریاست محترم جمهوری داده شده است کسری‌ها و مشکلات دانشگاه‌های کشور به اطلاع ایشان رسیده است و ایشان نیز دستور حل مشکلات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی را داده اند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم