نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمون کارشناسی ناپیوسته ۲۴ مرداد برگزار می‌شود

مشاورعالی سازمان سنجش از برگزاری آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ۹۳ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی در صبح روز پنجشنبه ۲۳ مرداد در۵۴ شهر مختلف کشور و برگزاری آزمون دوره کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی در صبح روز جمعه ۲۴ مرداد در ۱۰۸ شهر مختلف کشور خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: در این آزمون ۲۱۷ هزار و ۳۸ داوطلب ثبت نام کردند که ۹۴ هزار و ۶۲۷ نفر آنها زن و ۱۲۲ هزار و ۴۱۱ نفر مرد هستند. ۲۱ هزار و ۵۶۴ نفر در گروه علوم پزشکی، ۱۱۰ هزار و ۷۱۵ نفر در گروه فنی و مهندسی، ۴۰۶۰ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، ۷۷۸ نفر در گروه علوم پایه، ۷۰ هزار و ۴۵۹ نفر در گروه علوم انسانی، ۸۷۵۹ نفر در گروه هنر و ۷۰۳ نفر در گروه دامپزشکی متقاضی شدند.

مشاورعالی سازمان سنجش اظهار کرد: تعداد متقاضیان نسبت به سال ۹۲، ۶۴ هزار و ۴۷۹ نفر و نسبت به سال ۹۱، ۲۰۷ هزار و ۶۸۶ نفر کمتر شده است.

توکلی درمورد شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی نیز گفت: در این آزمون ۲۸۸ هزار و ۴۵۲ داوطلب ثبت نام کردند که ۱۱۰ هزار و۸۱۸ نفر آنها زن و ۱۷۷ هزار و ۶۳۴ نفر آنها مرد هستند. تعداد متقاضیان نسبت به سال ۹۲، ۲۵ هزار و ۸۵۳ نفر و نسبت به سال ۹۱، ۸۶ هزار و ۳۶۵ نفر کمتر شده است.

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای هر دو آزمون از دوشنبه ۲۰ مرداد بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

توکلی تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند همراه داشتن پرینت کارت، اصل شناسنامه یا اصل کارت ملی در جلسه آزمون ضروری است.

وی در پایان گفت: اطلاعیه سازمان سنجش در مورد شهرستان‌های برگزاری آزمون و آدرس باجه‌های رفع نقص از فردا ۱۴ مرداد در سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش قرار می‌گیرد. همچنین در نشریه پیک سنجش که در تاریخ ۲۰ مرداد منتشر خواهد شد، ذکر می‌شود.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

لزوم پرداختن اعضای هیات علمی دانشگاهها به آموزش الکترونیک
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران
لزوم ایجاد دفاتر منطقه‌ای پیام نور در سراسر دنیا
دانشگاه زابل نقش محوری را در توسعه منطقه سیستان ایفا کرده است
آغاز عملیات احداث دانشکده علوم قرآنی خرم‎آباد
اعلام زمان مصاحبه پذیرفته شدگان ۷ رشته دکتری پژوهش محور آزاد
احتمال اشتغال ۹۰ درصد رزیدنت ها در بیرون از محیط آموزشی
تفاهم نامه همکاری دانشگاه علوم اقتصادی و مرکز تحقیقات سیاست علمی

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم