نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمون ملی چین، بین‌المللی می‌شود

تحلیلگران آموزشی اعلام کردند که از این پس نتایج آزمون ملی ورودی دانشگاه‌های چین موسوم به «گائوکائو» در دانشگاه‌های سایر کشورهای جهان پذیرفته می‌شود.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سالانه میلیون‌ها داوطلب چینی در آزمون سراسری دانشگاه‌های این کشور موسوم به آزمون گائوکائو شرکت می‌کنند اما تنها عده معدودی از آنها در دانشگاه‌های مطرح چین پذیرفته می‌شوند. اما اکنون با گشوده شدن درهای دانشگاه‌های بین المللی به روی شرکت‌کنندگان در آزمون گائوکائو و پذیرش نتایج این آزمون از سوی دانشگاه‌های خارجی، فرصت جذب داوطلبان چینی در دانشگاه‌ها بیشتر شده و بر شمار دانشگاه‌های بین‌المللی که این آزمون را به رسمیت می‌شناسند، افزوده می‌شود.

«ژانگ فنگ»، مدیر بازاریابی گروه EIC که یک مرکز مشاوره تحصیلات بین‌المللی در استرالیا و نیوزیلند است دراین‌باره گفت: امروز دیگر شرایط تغییر کرده و بیشتر دانشگاه‌های خارجی به این نتیجه رسیده‌اند که دانشجویان چینی که در آزمون گائوکائو نمرات بالایی کسب می‌کنند، صلاحیت حضور در کلاس‌های سطح بالای بین‌المللی را دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه «چاینا دیلی»، پس از آن که دانشگاه سیدنی در سال ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرد که نتایج آزمون گائوکائو مورد تایید این دانشگاه نیز هست، اکنون بیش از ۶۰ درصد کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیا، نتایج آزمون گائوکائو را برای تعیین سطح علمی داوطلبان ورود به دانشگاه می‌پذیرند. بدین ترتیب دانشجویان چینی می‌توانند نمرات آزمون گائوکائو خود را به دانشگاه متبوع ارائه دهند و در صورت پذیرفته شدن، از نظر مهارت زبانی سنجش و در نهایت ثبت نام می‌شوند.

«لی بائولی»، مدیر برنامه EIC در اروپا همچنین از پذیرش نتایج آزمون گائوکائو در دانشگاه‌های کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا و اسپانیا خبر داد.

بائولی تاکید کرد: نمره مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان در بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی پایین‌تر از حد نصاب نمره گائوکائو برای پذیرش در دانشگاه‌های چین است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

بیست و سومین جشنواره تقدیر از برگزیدگان کتاب سال دانشگاهی برگزار شد
تحصیل ۲۸ هزار دانشجو در دانشگاه​های دولتی خوزستان
بیانیه وزارت علوم به مناسبت روز ملی راهیان نور
راه اندازی سیستم اتوماسیون خوابگاه‌ها در دانشگاه شهید چمران
تقدیر از بازنشستگان دانشگاه الزهرا با کاشت نهال
تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومانی به طرح‌های عمرانی دانشگاه آزاد در سال آینده
تدریس جراحی مغز و اعصاب از راه دور به دانشجویان افغانستان
پیش‎بینی اختصاص ۵ میلیارد تومانی به دانشکده‎های قرآنی در دست ساخت

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم