نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمون مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی ۱۶ مرداد بر گزار می‌شود

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: آزمون مرحله نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور طی دو روز ۱۶ و ۱۷ مرداد ماه برگزار شده و ازهشت صبح روز پنج شنبه ۱۶ مرداد آغاز و تا ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۷ مرداد در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: در این آزمون ۸۱۷ داوطلب شرکت کرده‌اند که تعداد ۲۶۴ نفر از آنان از المپیاد متمرکز که توسط آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ انتخاب شده‌اند و ۵۵۳ نفر نیز از قطب‌های هشت گانه دانشگاهی هستند.

وی افزود: این آزمون در۱۷ رشته امتحانی شامل رشته زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم انسانی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتات) و طراحی صنعتی برگزار می‌شود.

مشاورعالی سازمان سنجش در مورد نحوه پذیرش و انتخاب دانشجو در المپیاد متمرکز توضیح داد: نحوه پذیرش دراین المپیاد به این طریق است که ۱۵ نفر اول آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۳ در رشته‌های المپیاد (۱۷ کد رشته امتحانی فوق) بدون احتساب معدل در نظر گرفته می‌شود.

توکلی افزود: در المپیاد غیر متمرکز از هر قطب دانشگاهی (قطب‌های هشتگانه) در صورتی که دانشجویان ۶۰ درصد نمره کل نفر اول آن قطب را داشته باشند یک تیم پنج نفره به مرحله نهایی راه می‌یابند.

وی ادامه داد: دراین آزمون دانشجویان ۶۳ دانشگاه دولتی، سه واحد دانشگاه آزاد اسلامی و پنج واحد دانشگاه پیام نور شرکت دارند.

مشاورعالی سازمان سنجش در مورد المپیاد رشته‌های شیمی، ریاضی و آمار اظهار کرد: پس از شرکت دانشجویان در آزمون مرحله نهایی المپیاد و اعلام نتایج المپیاد کشوری در این سه رشته یک تیم پنج نفره از دانشجویان ایرانی با دانشجویان خارجی در تاریخ ۲۵ تا ۳۰ مرداد ۹۳ برابر با ۱۶ تا ۲۱ آگوست ۲۰۱۴ به رقابت می‌پردازند.

توکلی تاکید کرد: آزمون این المپیاد به زبان انگلیسی خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده نتایج این المپیاد در اواسط شهریور ماه سال جاری از طریق سایت مرکز المپیاد سازمان سنجش آموزش کشوربه آدرس olympiad.sanjesh.org اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود
کمک خیرین به دانشجویان بی‌بضاعت
مسؤلان، دانشجویان را ملزم به رعایت پوشش حرفه ای پزشکی کنند
حذف آزمون علوم پایه برای داروسازان ورودی مهر ۹۴ به بعد
تخصیص بیش از ۹۲ میلیارد ریال وام به دانشجویان علوم و تحقیقات
بازدید معاون اداری، مالی وزارت علوم از دانشگاه سیستان وبلوچستان
نتیجه کمیته تجدیدنظر بورسیه‌­ها اعلام نشده است
آغاز ثبت نام اعتکاف در مسجد دانشگاه تهران

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم