نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمون دکتری از دریچه آمار

مشاورعالی سازمان سنجش با اشاره به معرفی ۲٫۲۶ برابر ظرفیت پذیرش در آزمون دکتری دانشگاه‌ها چگونگی معرفی این تعداد را تشریح کرد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به ثبت نام ۲۴۰ هزار و ۳۹۱ نفر در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۳ گفت: با توجه به این آمار تعداد ۲۲ هزار و ۵۲۵ نفر یا به عبارت دیگر ۱۰٫۳۳ درصد نسبت به داوطلبان سال گذشته بیشتر است.

وی با بیان اینکه از تعداد داوطلبان ثبت‌نامی ۱۹۴ هزار و ۲۹۶ نفر معادل ۸۰٫۸۲ درصد در جلسه آزمون حاضر و ۴۶ هزار و ۹۵ نفر یعنی ۱۹٫۱۸ درصد داوطلبان در جلسه آزمون غائب بودند، تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون،‌ نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم و در روز یکشنبه ۳۱ فروردین ۹۳ از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی Www.sanjesh.org منتشر شد.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه از تعداد کل داوطلبان حاضر با توجه به ظرفیت پذیرش نمرات کل اکتسابی و ویژگی‌های پذیرش در این آزمون ۴۹ هزار و ۵۳۷ نفر یعنی ۲۵٫۵۰ درصد داوطلبان حاضر مجاز به انتخاب رشته شدند، گفت: از تعداد کل داوطلبان مجاز ۳۸ هزار و شش نفر یعنی ۷۶٫۷۲ درصد مجازبودند نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

توکلی با اشاره به معرفی ۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر یعنی ۷۲٫۳۲ درصد انتخاب رشته‌کنندگان به دانشگاه‌ها، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت پذیرش در این آزمون که تعداد ۱۲ هزار و ۱۸۸ نفر است بر اساس اولویت کد رشته‌های انتخابی، نمرات کل اکتسابی و سهمیه‌ها،‌ اسامی معرفی‌شدگان برای شرکت در مراحل بررسی سوابق علمی، پژوهشی، آموزشی و مصاحبه تخصصی استخراج و در روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۹۳ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام شد.

وی با بیان اینکه ۲٫۲۶ برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاه‌ها معرفی شده‌اند، تصریح کرد: بدیهی است در تعیین تعداد معرفی‌شدگان برای بررسی سوابق و سایر مراحل گزینش به مواردی از قبیل تغییر سیستم نمره کل‌سازی برای گزینش نهایی در این آزمون نسبت به سال گذشته، فراهم نمودن شانس بیشتر برای داوطلبان واجد شرایط و کمک به دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی به منظور امکان انتخاب دانشجویان واجد شرایط و بهتر و همچنین ظرفیت پذیرش توجه شده است.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

تاسیس دانشکده کارآفرینی در دانشگاه هنر اصفهان
توجه به همکاری های بین الملل، اولویت سال ۹۴ دانشگاه امیرکبیر
ضرورت تقویت دفاتر ارزیابی عملکرد در دانشگاه های علوم پزشکی از طریق آموزش
رئیس دانشگاه شهیدبهشتی به رئیس جمهور تسلیت گفت
نقش دانشگاه پیام نور در افزایش توانمندی بازارکار
تلاش دانشگاه فردوسی برای رفع مشکلات نشریات دانشجویی
انتشار کلید سئوالات آزمون های جامع علوم پایه، دندانپزشکی و داروسازی
کیفی سازی و حفظ فضاهای موجود درقالب تجمیع، هدف سال آینده دانشگاه آزاد

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم