نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی برگزار شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه نتایج آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی ۱۹ شهریور ماه اعلام می شود، گفت: این آزمون یکی از شرایط عضویت در هیأت علمی دانشگاه‌هاست.

محسن ضیایی در حاشیه برگزاری آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه در این آزمون بیش از ۳۰۰ نفر دانش آموخته فوق تخصصی و ۳ هزار نفر دانش آموخته تخصصی شرکت کرده‌اند، گفت: این آخرین ارزیابی ما از کسانی است که از سیستم آموزشی ما خارج شده‌اند.

وی همچنین این آزمون را یکی از شرایط ورود به عضویت هیأت علمی دانشگاه‌ها عنوان کرد.

ضیایی در مورد ظرفیت پذیرش در این آزمون با بیان اینکه این افراد چهار سال پیش پذیرش شده‌اند، اظهارکرد: تعداد آن ۲۷۰۰ نفر در دستیاری و حدود ۲۷۰ نفر در دوره‌های تخصصی بوده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خالی زیاد در دوره فوق تخصصی، ادامه داد: در حال حاضر آمادگی پذیرش افرادی از کشورهای دیگربرای گذراندن دوره فوق تخصصی در ایران را داریم.

ضیایی در مورد اعلام نتایج آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی با اعلام اینکه این آزمون در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می شود، گفت: نتایج آزمون کتبی روز شنبه ۱۵ شهریور ماه اعلام خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: آزمون شفاهی در روز ۱۶ شهریور ماه برگزار و نتایج نهایی آزمون چهارشنبه ۱۹ شهریور ماه اعلام خواهد شد.

وی در پایان افزود: در ۲۰ شهریور نیز از برگزیدگان تقدیر به عمل می‌آید.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم