نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آزمایش‌ها علت مسمومیت غذایی دانشجویان را تعیین می‌کنند

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز گفت: نتایج آزمایش‌ها قطعیت علت بروز مسمومیت غذایی در دانشجویان این دانشگاه را مشخص خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، مجید موحد در پی انتشار خبر بروز مسمومیت در تعدادی از دانشجویان دختر این دانشگاه، تعداد دانشجویان مسموم شده را ۲۰۰ نفر اعلام و اضافه کرد: از غروب دوازدهم اسفند تعدادی از دانشجویان با علائمی مانند بدن‌درد، کوفتگی، بی‌حالی و … به مسئولان مراجعه کرده و اظهار ناراحتی می‌کردند.

وی گفت: در نتیجه تعدادی از این دانشجویان به درمانگاه و برخی نیز به پزشکان خصوصی ارجاع داده شدند، در مواردی هم شاهد تشدید علائم بیماری و بروز علائمی نظیر اسهال بودیم.

موحد ادامه داد: تعداد دانشجویانی که دارای علائمی دال بر مسمومیت بودند، حدود ۲۰۰ نفر بود اما تنها ۲۰ نفر از این تعداد که اکثرا دانشجویان دختر بودند به بیمارستان منتقل شدند.

وی با قدردانی از اورژانس و مرکز بهداشت شهرستان شیراز در خصوص همکاری برای ارائه خدمات درمانی به دانشجویان، گفت: اکثر قریب به اتفاق دانشجویان به‌شکل سرپایی درمان و برخی در محوطه خوابگاه سرم‌تراپی شدند، در موارد لازم نیز خودروهای اورژانس دانشجویان را انتقال دادند و تا ساعت سه صبح اکثریت دانشجویان دارای علائم، به خوابگاه بازگشتند و مابقی در بیمارستان مداوا و صبح از بیمارستان مرخص شدند.

موحد ادامه داد: ناهار روز گذشته تن ماهی بوده و شب قبل نیز کشک بادمجان به عنوان شام توزیع شده اما تعدادی از دانشجویان حتی غذا نخورده بودند و علائم را نشان داده‌اند از این رو نمی‌توانیم به سادگی قضاوت کنیم.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه تا زمان اعلام نتایج آزمایشات نمی‌توان با قطعیت تن ماهی را علت مسمومیت ۲۰۰ دانشجوی این دانشگاه دانست، تصریح کرد: در یک جمع ۳۰ نفره ۹ نفر غذا نخورده بودند و این که یک غذا را نیز عامل این امر بدانیم باز مشکل است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر تنها یکی از دانشجویان در بیمارستان بستری است و برخی نیز به‌دلیل بازگشت علائم، مجددا به مراکز درمانی ارجاع شده‌اند.

موحد بیان کرد: ما دلیل این امر را با جدیت پیگیری می‌کنیم، نمونه‌ها به آزمایشگاه فرستاده شده که به سبب نیاز به کشت، ۴۸ ساعت زمان برای اعلام جواب زمان نیاز است.

معاون دانشجویی دانشگاه شیراز با بیان اینکه بروز چنین علائمی می‌تواند براثر آلودگی ویروسی یا مسمومیت غذایی باشد،‌گفت: بسیاری از دانشجویان حالشان خوب است و اگر بیماری‌ خطرناک بود حال دانشجویان اینگونه به سرعت رو بهبود نمی‌رفت.

*عکس تزیینی است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم