نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آخرین تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ارشد و دکتری علامه

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی آخرین تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان ر مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را توضیح داد و از جذب ۴۳ استاد در ترم جاری خبرداد.

دکتر نعمت اللهی معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) درخصوص آخرین تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در ورود به مقطع دکتری این دانشگاه گفت: براساس آیین نامه سال جاری جدولی تدوین شده که فعالیت های آموزشی ۳۰ امتیاز، فعالیت های پژوهشی ۴۰ امتیاز و مصاحبه ۳۰ امتیاز خواهد داشت، درحالی که درسال گذشته امتیازی برای این فعالیت ها درنظر گرفته نشده بود.

وی ادامه داد: یکی دیگر از تغییراتی که در آیین نامه کنونی انجام شده تعیین حداقل امتیاز ۷۰ برای پذیرش دانشجویان به عنوان دانشجوی استعداد درخشان است.

نعمت اللهی با اشاره به اینکه در گذشته اگر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مقاله ای ارائه می دادند و معدل آنها بالای ۱۹ بود می توانستند به عنوان دانشجویان استعداد درخشان درنظر گرفته شوند و اگر جزء ۱۰ درصد از دانشجویان معدل بالای ورودی خود بودند می توانستند به مقطع دکتری راه یابند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اعلام این خبر که طرح امتیازدهی به فعالیت های پژوهشی، آموزشی و مصاحبه از سال گذشته درمقطع دکتری دراین دانشگاه اجرامی شود، گفت: نمره اکثر دانشجویان بین ۵۰ تا ۷۰ شد و ما ازبین نمره های بالاتر از ۷۰ دانشجویان دکتری را انتخاب کردیم.

نعمت اللهی درخصوص تغییرات اعمال شده در آیین نامه پذیرش دانشجویان استعداد درخشان در مقطع ارشد گفت: طبق آیین نامه قبلی دانشجویان استعداد درخشان تا ترم ۶ باید ۱۱۰ واحد می گذراندند درحالی که در آیین نامه جدید این میزان به ۱۰۰ واحد کاهش یافته است.

وی درپایان با اعلام این خبر که درترم جاری ۴۳ استاد جذب شده اند و هم اکنون مشغول به کارهستند، گفت: برگزاری دوره ی اصول و فنون تدریس برای این اساتید در اسفندماه ازدیگر برنامه های دانشگاه علامه است.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم