نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آخرین آزمون سنجش مهارت در کشور ۱۴بهمن ماه برگزار می شود

سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: آخرین آزمون ادواری سراسری متقاضیان سنجش مهارت که ثبت نام اینترنتی آن از روز اول دیماه شروع شده چهاردهم بهمن ماه انجام می شود.
‘کوروش پرند’ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا ،افزود: شروع ثبت نام دومین آزمون ادواری سراسری متقاضیان سنجش مهارت به شکل اینترنتی و هماهنگ کشوری از ساعت هشت صبح روز پنجشنبه یکم دیماه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز شنبه دهم دیماه ادامه دارد.
وی اظهار داشت: دومین آزمون از آزمونهای ادواری سنجش مهارت در راستای برنامه های عملیاتی سال جهاد اقتصادی، برای نخستین بار در سال جاری به صورت هماهنگ و سراسری و از طریق بکارگیری سیستم های الکترونیکی در کشور شروع شده است.
وی درخصوص شیوه اجرای آزمون ادواری سنجش مهارت و نحوه ثبت نام متقاضیان بیان داشت: برای ثبت نام این آزمون، دفترچه واحد طراحی شده است که متقاضیان پس از دریافت دفترچه و کارت اعتباری از مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد می توانند از طریق پایگاه اینترنتی http://advari.irantvto.ir در حرفه موردنظر ثبت نام کنند.
وی افزود: دومین آزمون سراسری سنجش مهارت در سال جاری، در ۴۰ حرفه به صورت همسان و هماهنگ کشوری و بیش از ۶۰۰ حرفه غیر متمرکز در بخشهای صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در سراسر کشور برگزار می شود.
پرند با اشاره به اهداف برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت به صورت سراسری گفت: طرح برگزاری آزمون های سراسری سنجش مهارت با اهداف اطلاع رسانی جامع و ایجاد وحدت رویه، ارتقای کیفیت فرآیند سنجش مهارت ، اعتبار بخشی به تجارب فنی و حرفه ای افراد، بسترسازی تحقق دولت الکترونیک و توسعه و بهبود خدمت رسانی به مخاطبان اجرایی می شود که برنامه ریزی لازم برای برگزاری آزمون ادواری هماهنگ در ۳۱ استان و بیش از ۴۵۰ حوزه امتحانی انجام شده است.
وی پیرامون نحوه اعلام نتایج آزمونهای ادواری سراسری سنجش مهارت گفت: نتایج این آزمونها ۲۵ بهمن ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی آزمون ادواری سنجش مهارت و سایر سامانه های اطلاع رسانی اعلام می شود.
وی با اشاره به مراحل اجرای آزمونهای ادواری سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که متقاضیان بایستی پس از ثبت نام در آزمون براساس جدول شماره یک دفترچه ثبت نامی آزمون با درج کد رهگیری و کد ملی کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند.
سرپرست سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ادامه داد: پذیرفته شدگان پس از آزمون کتبی و کسب نمره قبولی بر اساس برنامه زمانبندی مندرج در جدول شماره یک برای شرکت در آزمون عملی به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.
وی در خصوص شرایط قبولی در آزمون های سنجش مهارت بیان داشت: حدنصاب نمره قبولی در آزمون کتبی ۵۰ از ۱۰۰ و در آزمون عملی ۷۰ از ۱۰۰ است که شرط قبولی نهایی برای دریافت گواهینامه مهارت کسب حداقل نمره معدل ۷۰ از ۱۰۰ از طریق ۲۵ درصد نمره آزمون کتبی بعلاوه ۷۵درصد نمره آزمون عملی است.
پرند افزود: نخستین آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت ۲۰آبان ماه با شرکت حدود ۶۷ هزار نفر برگزار شد که بیش از ۲۳ هزار نفر موفق به کسب نمره قبولی و شرکت در آزمون عملی شدند.
وی با اشاره به تشکیل ستاد پاسخگویی آزمون ادواری سراسری سنجش مهارت در محل اداره کل سنجش مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای در شهر کرج گفت: درصورتی که متقاضیان ثبت نام با مشکلی برای ثبت نام اینترنتی اینترنتی آزمون سنجش مهارت مواجه شدند می توانند با شماره تلفن ۲۵۱۹۶۱۶- ۰۲۶۱ تماس بگیرند

مطالب مرتبط

آموزش روش‌های پیشگیری از ایدز به دانشجویان
پیام تسلیت جامعه دانشگاهی به مناسبت درگذشت مادر روحانی
صدور مجوز نشریه «تدبیر» معاونت دانشجویی وزارت بهداشت
چابک‌سازی و کاهش بروکراسی دانشگاه آزاد در سال جدید
بازدید معاون وزیرعلوم از طرح ها و پروژه های عمرانی دانشگاه زابل
ایتالیا و ایران همکاری‌های آموزشی و پژوهشی را افزایش می‌دهند
ایجاد رشته دکترای مهندسی عمران در دانشگاه یزد
نشست مشترک معاون فرهنگی و اجتماعی با ایثارگران وزارت علوم

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم