نمایان
www.3manage.com
لایسنس آنتی ویروس

آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی به زودی ابلاغ می شود

جلسه ۲۷۷ شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی روز دوشنبه ۱۸ اسفند در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، در ابتدای این جلسه اعضای شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها با توجه به برخی اتفاقات در زمینه برگزاری کنسرت‌های موسیقی در دانشگاه‌ها در بعضی از شهرهای کشور، بر لزوم حفظ استقلال دانشگاه‌ها در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و تلاش برای حاکم کردن فضای نشاط سالم در دانشگاه‌ها تأکید کردند.

در ادامه جلسه، گزارش اقدامات انجام شده در خصوص بهسازی و ساماندهی وضعیت رفاهی فرهنگی خوابگاه‌های غیردولتی (خصوصی) ارائه شد.

در این گزارش، با اشاره به ماده ۲۰ قانون برنامه پنج ساله توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور مبنی بر ارائه برخی از خدمات در دانشگاه‌ها به بخش خصوصی اعلام شد “آئین نامه اداره خوابگاه‌های خصوصی و غیر دولتی دانشگاه‌ها” به زودی توسط وزیر علوم ابلاغ خواهد شد.

بر پایه این گزارش ساماندهی اسکان دانشجویان غیر بومی در شهرهای مقصد و اعمال نظارت و کنترل قانونی به منظور حفظ حقوق دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها و بهینه سازی ارائه خدمات رفاهی به این دانشجویان با توجه به لزوم حفظ شأن قشر دانشجو از اهم اهداف این آئین نامه بر شمرده شد.

این گزارش با اشاره به اهمیت خوابگاه به عنوان محل اصلی شکل گیری شخصیت دانشجویان در دوران تحصیل و اولین تجربه زندگی اجتماعی برای بسیاری از دانشجویان مقیم خوابگاه‌ها، ساماندهی فرهنگی خوابگاه‌ها را مهم ارزیابی کرده است.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: تعمیق نظارت بر خوابگاه‌ها از منظر فرهنگی و خدماتی، تدوین پیوست فرهنگی خوابگاه‌های دانشجویی، تفکیک بین خصوصی سازی مدیریت و خصوصی سازی ارائه خدمات، استفاده از ظرفیت خیرین در قالب وقف جهت ساخت خوابگاه‌های دانشجویی و اهمیت خوابگاه‌ها به عنوان یکی از اصلی‌ترین ظرفیت‌ها برای آموزش سبک زندگی مطلوب به دانشجویان ساکن در این خوابگاه‌ها.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی،در پایان جلسه اعضا تدوین و تصویب سند آمایش آموزش عالی به منظور روشن شدن میزان پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی متناسب با ظرفیت آنها و ارائه خدمات بهتر به دانشجویان را خواستار شدند.

اعضا همچنین مقرر کردند تا نیمه خردادماه ۱۳۹۴ نسخه نهایی سند خوابگاه مطلوب با توجه به اسناد مربوط در این زمینه برای تصویب به شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها ارائه شود.

انتهای پیام

یک نظر بگذارید

دسته‌ها
اين سايت را حمايت مي کنم